Skip to Content

Home / Archive by Category "Ekonomika"

Category Archives: Ekonomika

Bohatí jsou na obtíž

Je tu hned několik důvodů, proč si moderní ekonomie začíná považovat nadměrné bohaté za přílišnou zátěž volného trhu a kapitalistické ekonomiky.   a)       Bohatí jsou bohatí, protože berou více a Continue Reading »

Pozor, v letošním roce porostou mzdy!

Zatím to vypadá, že špatné časy jsou prozatím pryč. Nejenže stoupají počty pracovních míst, dokonce přichází nárůst platů. Souvisí to hlavně s tím, že je nutné sehnat kvalitní pracovníky a to Continue Reading »

Počet nezaměstnaných klesá

V září tohoto roku bylo bez práce celkem 377 tisíc lidí, což je nejmíň od prosince roku 2008. Do pracovních pozic jsou dosazováni lidé, kteří byli více než dvanáct měsíců doma. Continue Reading »

Ekonomický šok z Brexitu

V březnu 2017 budou ukončeny teoretické rozbroje o výstupu Velké Británie z Evropské unie a stát přejde do skutečného domlouvání na podmínkách vystoupení. Hlavním tématem bude samozřejmě ekonomický a hospodářský dopad na Continue Reading »

Nobelova cena za ekonomii 2016

Dva ekonomové, oba působící v USA. Jeden Brit, Oliver Hart, a jeden Fin, Bengt Holmström. Prestižní cenu dostali za společnou studii k teorii kontaktu, na které pracovali několik dlouhých měsíců v americkém výzkumném Continue Reading »

Vyberte si správnou hypotéku

Bydlení snů Ceny nemovitostí dost stoupají, přičemž ještě k tomu do budoucna to nevypadá o dost lépe. U malých lidí je to problém, protože dokončili školu, teď třeba pár let Continue Reading »

Nebankovní pomoc podnikatelům

K tomu, aby mohla jakákoliv firma řádně fungovat, jsou naprosto logicky zapotřebí peníze. Pokud tyto v dotyčné firmě jsou, může tato správně fungovat, a pokud chybí, je zle. A aby Continue Reading »

Půjčka pro podnikatele

Když se firmě nedaří, nezbývá nejednou nic jiného, než do ní investovat nějaké peníze, aby se vzpamatovala a aby se skoncovalo se všemi problémy, jež se v ní dokázaly nahromadit. Continue Reading »

Americká hypotéka

Když se člověk rozhodne, že si vezme půjčku, znamená to, že se mu nedostává a bez cizí pomoci ani nebude dostávat tolika peněz, kolik by jich jenom bylo v daném Continue Reading »

Žadatel o úvěr

Možná že i vy znáte tu situaci, kdy přijdete do banky a předem počítáte s tím, že vám bude daný úvěr dán, takže jdete na jistotu. Poté ale zjistíte, že Continue Reading »