Skip to Content

Home / Archive by Category "Vzdělání"

Category Archives: Vzdělání

I senioři se mohou vzdělávat

Ještě v nedávných dobách bylo zvykem po vyučení, nebo po dokončení střední školy, ve výjimečných případech i po dokončení školy základní, jít rovnou pracovat, lidé si kolem 20 let věku zakládali Continue Reading »

Hejného metoda? Naučme děti přemýšlet

   Dnešní děti i studenti mají vše jednodušší. Nemusí běhat do knihoven kvůli referátům a učebnicím. Vše si mohou najít na internetu, fotí si zápisy od svých spolužáků nebo si Continue Reading »

Nenechte je v tom

Dítě s Aspergerovým syndromem na základní škole není v dnešním době ničím ojedinělým. Je proto potřeba, aby rodiče i pedagogická veřejnost měla dostatek informací, abychom dětem s poruchou autistického spektra Continue Reading »

Písmo vašich dětí

Kolik z vás, dospělých, si bez obtíží vybaví správné tvary malých i velkých písmen abecedy? A jak často toto psací písmo v životě používáte? Z vlastní zkušenosti vím, v dnešní Continue Reading »

Interaktivní tabule – moderní výuka do škol

V současném moderním světě plném elektroniky jsou naše děti každodenně obklopeni mobilními telefony, tablety, notebooky, interaktivními hrami a internetem. A proto je pro ně naprosto samozřejmé a přirozené využití moderních Continue Reading »

Kdy je „ideální“ věk na to jít do školky

Kdy by mělo naše dítě začít navštěvovat školkové zařízení? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Zeptejte se deseti učitelů, deseti rodičů a deseti dětí a každý Vám odpoví úplně jinak. Continue Reading »

Tohle není obyčejný výlet na konci školního roku

Co by tedy na školním výletu rozhodně nemělo chybět, aby proběhl v pohodě a děti ani nenapadlo nějaké tradiční zlobení? Základem je pochopitelně nejdůležitější podmínka – musí je bezpodmínečně bavit. Continue Reading »