Skip to Content

Tohle není obyčejný výlet na konci školního roku

Closed
by 1 prosince, 2018 Vzdělání

Co by tedy na školním výletu rozhodně nemělo chybět, aby proběhl v pohodě a děti ani nenapadlo nějaké tradiční zlobení? Základem je pochopitelně nejdůležitější podmínka – musí je bezpodmínečně bavit.
· Je také dobré, pokud se nenásilnou formou dozvědí něco nového a zajímavého.
· Děti jsou zvídavé a rády si pak o svých zážitcích a nových poznatcích povídají.
– Žádné dítě nechce jen poslouchat nudný výklad nebo „šoupat pantoflemi“ po parketách zámku.
– Chce to prostě nějakou akci, která je všechny zaujme.
tunel ve vězení
A co je důležité pro pedagoga? V podstatě to samé, a ještě něco navíc. Za celý školní rok toho má každý učitel většinou už skutečně až nad hlavu, a tak uvítá, pokud si bude moci na této akci také odpočinout, a nejen stále dohlížet, jestli je vše v pořádku.
dětský závod

Velkým lákadlem jsou katakomby

Jednoduše řečeno – nejdůležitější je zajímavý a poutavý program pro všechny. Každý pedagog ví, že každé dítě v jeho třídě je jiné. Pro děti, které rády zkoušejí své fyzické schopnosti, je připraven program v interaktivním centru, ve kterém si ověří svou vytrvalost, obratnost a rychlost. A nejen to. Dozvědí se také, co jejich tělu prospívá a co mu naopak škodí. Zvídavé děti bude jistě zajímat, jak složitou a zajímavou cestou projde med od včelína až na chléb s máslem.
· Rozhodně všechny děti budou uchváceny vyprávěním o bájích a pověstech.
· Hlavně také proto, že všechna zmíněná místa si budou moci samy projít.
Ještě chvilku zůstaneme v historii a projdeme se tajuplným piaristickým klášterem s katakombami. Není snad ani možné, že nad nimi se rozprostírá krásná zahrada s fontánou. Na tento školní výlet může přijet najednou až šedesát dětí.
Vzhledem k tomu, že budou na místě rozděleny na menší skupinky, nemusí se nikdo obávat, že někdo méně průbojný zůstane stát stranou.

Previous
Next