Skip to Content

Tohle není obyčejný výlet na konci školního roku

Tohle není obyčejný výlet na konci školního roku

Closed
by Prosinec 1, 2018 Vzdělání

Co by tedy na školním výletu rozhodně nemělo chybět, aby proběhl v pohodě a děti ani nenapadlo nějaké tradiční zlobení? Základem je pochopitelně nejdůležitější podmínka – musí je bezpodmínečně bavit.
·        Je také dobré, pokud se nenásilnou formou dozvědí něco nového a zajímavého.
·        Děti jsou zvídavé a rády si pak o svých zážitcích a nových poznatcích povídají.
–         Žádné dítě nechce jen poslouchat nudný výklad nebo „šoupat pantoflemi“ po parketách zámku.
–         Chce to prostě nějakou akci, která je všechny zaujme.
tunel ve vězení
A co je důležité pro pedagoga? V podstatě to samé, a ještě něco navíc. Za celý školní rok toho má každý učitel většinou už skutečně až nad hlavu, a tak uvítá, pokud si bude moci na této akci také odpočinout, a nejen stále dohlížet, jestli je vše v pořádku.
dětský závod

Velkým lákadlem jsou katakomby

Jednoduše řečeno – nejdůležitější je zajímavý a poutavý program pro všechny. Každý pedagog ví, že každé dítě v jeho třídě je jiné. Pro děti, které rády zkoušejí své fyzické schopnosti, je připraven program v interaktivním centru, ve kterém si ověří svou vytrvalost, obratnost a rychlost. A nejen to. Dozvědí se také, co jejich tělu prospívá a co mu naopak škodí. Zvídavé děti bude jistě zajímat, jak složitou a zajímavou cestou projde med od včelína až na chléb s máslem.
·        Rozhodně všechny děti budou uchváceny vyprávěním o bájích a pověstech.
·        Hlavně také proto, že všechna zmíněná místa si budou moci samy projít.
Ještě chvilku zůstaneme v historii a projdeme se tajuplným piaristickým klášterem s katakombami. Není snad ani možné, že nad nimi se rozprostírá krásná zahrada s fontánou. Na tento školní výlet http://rikitan.cz/skolni-vylety/může přijet najednou až šedesát dětí.
–         Vzhledem k tomu, že budou na místě rozděleny na menší skupinky, nemusí se nikdo obávat, že někdo méně průbojný zůstane stát stranou.

Tohle není obyčejný výlet na konci školního roku
5 (100%)1
Previous
Next