Skip to Content

Pražská střelnice nikoho nezklame

Closed
by 3 prosince, 2018 Sport

Česká republika má poměrně přísné zákony na to získat zbrojní průkaz a následně také samotnou zbraň, což však není nevýhoda. Naopak, tímto způsobem se přirozeným a legálním způsobem filtrují lidé, kteří by neměli mít přístup ke střelným zbraním. Pokud se připravujete na to, že byste si zbrojní průkaz udělali, neměli byste zapomínat na to, že vás to bude stát nejenom čas, ale také peníze. Jakmile tento průkaz získáte, budete jej muset pravidelně prodlužovat a navíc je dobré trénovat přímo s nějakou zbraní. Je to stejné jako s automobilem, neboť ani u něj nesmíte vyjít ze cviku, aby vás nepřekvapila nějaká náhlá situace.

kalašnikov

Kde se nejlépe připravíte ke zkouškám?

Ačkoliv to mnoho osob a žadatelů o průkaz zanedbává, je nutné znát předepsaná i nepsaná pravidla, která v této oblasti platí. Především je to místo, kde byste se měli připravovat. Určitě to nebude někde v lese s přáteli, kteří vám ochotně půjčí svou zbraň. Naopak, připravovat byste se měli na tom nejvhodnějším místě, který bude jakákoliv střelnice z Prahy, případě pak okolí nebo zcela jiného města. Základ je však stejný, a to mít pro cvičnou střelbu či třeba učení zákonů vhodné zázemí. Takové zázemí vám umožní získat zbrojní průkaz zcela bez problémů, a to v časovém úseku, který nebude nikterak dlouhý.

cíl

Důležité je plně se soustředit

A že si může udělat zbrojní průkaz opravdu každý? Není tomu tak, o čemž svědčí poměrně náročné testy, případě pak psychotesty, které se taktéž objevují. Je to zkrátka všechno zařízené tak, aby zbraň nemohl mít přirozeně každý. A skutečnost, že není problém v současnosti obstarat si nějakou zbraň i nelegálně, to je vskutku na pováženou.
Chcete-li vlastnit zbraň v rozporu se zákonem, pak byste neměli ani raději chodit na střelnici, kde byste mohli přijít akorát k problémům. Vhodnější bude investovat ten čas do výuky, a to jak praktické, tak teoretické, zaplatit si zkoušky a následně si legálně nějakou zbraň opravdu pořídit.

Previous
Next