Skip to Content

Hygiena tak akorát

Closed
by 27 dubna, 2023 Ženy

Jsou zdravotní problémy, které znají jen muži a ženy o nich vědí jen z vyprávění. A jsou zdravotní problémy, které zase znají jen ženy a muži o nich také moc nevědí. Možná, že je to i proto, že se za ně ženy stydí. Jedním z takových problémů je vaginální infekce.
·        Není potřeba se stydět, je potřeba jednat.
Tento problém nemusí vyvolat nedostatečná hygiena, ale také ta přehnaná. Dalším důvodem může být přenos infekce. Podle statistik už trpěly tímto nepříjemným onemocněním tři čtvrtiny žen. K některým se vaginální infekce vrací i opakovaně. Jak se tomu problému vyhnout?
–         Nepodléhat stresu – ten je spouštěčem mnoha potíží, ačkoliv se spojení zdá třeba i nelogické.
–         Nenosit příliš upnuté oblečení – zejména syntetické materiály mohou způsobit potíže.
osamnělá dívka
Hormonální nerovnováha v období těhotenstvímůže být jedním ze spouštěčů. Pokud žena trpí na tyto obtíže, neměla by v žádném případě používat na intimní hygienu obyčejné mýdlo. Na našem trhu jsou speciální přípravky pro ženskou intimní hygienu. Ale ani tady se to nemá přehánět. Lékaři doporučují použití asi tak třikrát do týdne. Jinak postačí obyčejná voda. Přehnanou hygienou může být porušena přirozená samočistící schopnost, kterou ženské tělo má.
pilulky na dlani

Pozor na tanga a sex

Některé ženy si přivolají vaginální infekci například tím, že si na sobě nechají mokré plavky a ty na nich postupně uschnou. Nedoporučují se ani zaříznutá tanga, která mohou přenést nákazu z oblasti konečníku. Hlavně v létě je lépe vsadit na kvalitní bavlněné prádlo. Jedním z faktorů, které mohou přispět se svou troškou do pochvy, je divoký sex s náhodným partnerem. Mohou při něm vzniknout mikro oděrky a problém je na světě. Některý muž může být dokonce přenašečem kvasinkové infekce. Na druhou stranu – pokud si žena odnese z nechráněného náhodného sexu „pouze“ tuto infekci, může hovořit o štěstí

Previous
Next