Skip to Content

Chyby v oblékání na ples!

Closed
by 27 dubna, 2023 Móda

I když se zrovna o nás nebude zajímat třeba módní policie, rádi bychom se v případě, že vyrazíme na ples, cítili nejen dobře, ale také bychom rádi splňovali pravidla, která se hodí pro takovou akci, nejen v oblékání, ale i co se účesů a líčení u žen týče.
odjezd na ples
•        Spodní prádlo
Pokud si žena vybere šaty, které mají například odhalená záda či výrazný dekolt, je potřeba, aby tomu přizpůsobila prádlo. Jeden z největších prohřešků snad vůbec je, když je vidět ženě podprsenka ve výstřihu na zádech či v dekoltu. Pokud máte ňadra taková, že musíte mít u podprsenky ramínka a myslíte si, že tělová či gelová ramínka můžou být vidět, pletete se! Vybírejte si takové šaty, které opravdu budou vhodné pro váš typ postavy a budete do něj mít vhodné prádlo!
nohy mužů
•        Krátké sukně
Na ples se rozhodně nehodí krátké minisukně. I kdybyste měla nohy jako modelka, budete nevhodně oblečená, pokud takto krátké sukně zvolíte. Je potřeba mít sukni alespoň po kolena. Tak zvaná Malá večerní prostě nezahrnuje minisukně!
•        Kabelka
Na ples nikdy, nikdy, NIKDY nesmíte přijít s kabelkou přes rameno. Na takové společenské události se hodí mít pouze malé tašky či psaníčka na tenkém pásku či řetízku.
•        Sportovní bunda
Pokud již máte vyřešeno oblečení na ples, vyvarujte se tomu, že zanedbáte svrchní část oděvu. Nejvíc odpuzující je, pokud vyráží na ples či jinou společenskou událost muž ve smokingu a přes něj má sportovní bundu. To samé samozřejmě platí pro dámy.
•        Ponožky
Pánové by měli mít ponožky vždy v barvě smokingu či obleku a měli by je mít dostatečně vysoké. Pakliže si pán sedne a vyleze mu holé lýtko, je to hřích! Takže na ples, oproti standardní situaci je potřeba vždy pořídit dostatečně vysoké ponožky!
 
Před tím, než na ples vyrazíte si vždycky zjistěte, jaký je předepsaný dress code. Pokud není vyhlášen, vždy dbejte na to, ať jste upravení, čistí, vhodně oblečení a nedopouštějte se výše uvedených prohřešků!

Previous
Next