Skip to Content

Co se pokládá za kýč v bytě?

Closed
by 27 dubna, 2023 Domov

I když je na každém z vás, jak se rozhodne svůj dům nebo byt zařídit a co do něho umístit, abyste se cítili opravdu jako doma, najdou se různé předměty nebo zařízení, které už dávno nejsou moderní a pokládají se za obrovský kýč. Abyste předešli zbytečné kritice a svým způsobem šli i s módními trendy v oblasti rekonstrukce domova, měli byste se zbavit všeho, co už dávno do domova nepatří.
čajový servis

Příliš mnoho květin

Každá rostlina nebo květina, domov jedině zvelebí a zútulní. Neplatí to však v případě, kdy se to s jejich množstvím přehání a váš dům připomíná spíše botanickou zahradu nebo skleník, než příjemné místo pro bydlení.
Kdysi se rostliny umísťovaly skutečně všude a doma jich rozhodně nebylo nedostatek. V současné době se však hledí na jednoduchost detailů, a to se týče i přírodních dekorací, se kterými je potřeba šetřit.
•        Jedna až dvě květiny vám v místnosti bohatě postačí a udělají z vašeho domova zařízené a upravené místo, uvidíte.
kaktusy na okně

Obrázky po babičce

Není tomu tak dávno, co si lidi věšeli na zdi různé obrázky, které však nebyly nijak zvlášť hezké a nedávaly ani smysl tomu, co na nich bylo zobrazeno. Nemluvě o tom, že do bytu ani nezapadly a nijak ho necharakterizovaly. Ovšem je to dostatečně dávno na to, abyste jich ve vašem příbytku ještě vlastnili a pokládali to za hezkou dekoraci, která vaše zdi oživí.
Dnes se klade větší důraz na to, co na vaše zdi umístíte. Jsou to zpravidla vzpomínkové předměty, jakými jsou fotky nebo umělecká díla, ke kterým máte nějaký vztah. A o to právě jde, mít doma pověšené pouze to, co pro vás má význam a říká o vás něco jako o člověku.
retro obývák

Porcelánové výlohy

Byly časy, kdy se bez nich neobešla žádná domácnost. Už jsou ale dávno pryč a jediné, co je v současnosti nynější a stylové je to, že je veškerý porcelán schovaný v kuchyňské skřínce a používá se na kávu.
•        Mít výstavu hrníčků, šálků na kávu a čaj nebo talířů a různých velkých mís je už tabu, ke kterému byste se neměli vracet a v případě, že takovou vitrínu doma ještě máte, využít ji na něco, co bude opravdu prospěšné a ne pouze lapačem všeho prachu.

Previous
Next