Skip to Content

Proč se stát podnikatelem?

Closed
by 27 dubna, 2023 Podnikání

Každý ve svém životě hledá smysl, k tomu často patří i výběr profesní dráhy. Jsou to právě podnikatelé, kteří tvoří většinu pracovních pozic. Co však tyto jedince vede k vybočení z řady? Jaké důvody mají?
 
1.       Kreativita
 
Možná zjistíte, že jednoduše nezapadáte. Zprvu se můžete cítit frustrovaní. Pokud se však naučíte přijmout to, že do pozice zaměstnance nepatříte, můžete objevit něco krásného. Nesmiřujte se s tím, že nejste šťastní v průměru. Vaše kreativita prostě nemusí být vhodná pro omezení života zaměstnance.
mladý podnikatel
 
2.       Chtějí měnit svět
 
Podnikatelé nechtějí pouze změnit svůj život – často chtějí změnit svět.
 
Mark Twain to obratně vysvětlil, když napsal: „Za dvacet let od tohoto okamžiku budete více zklamáni věcmi, které jste neudělali než těmi, které jste udělali. Odhoďte své okovy. Vyplujte z bezpečného přístavu. Chyťte podnikavý vítr do svých plachet. Prozkoumávejte. Sněte. Objevujte.“
 
Je to právě chuť po dobrodružství, odvaha vrhnout se do divokých vod a touha dokázat světu, že se pod vaší rukou může přetvořit, která přivede nejednoho člověka k vlastní firmě. Zanechání osobního odkazu je nepochybně obrovskou motivací.
 
3.       Nekonvenční myšlení
 
Rozvoj vlastní firmy vyžaduje fantazii a snad dokonce i kapku šílenství. Kdo se o to pokouší, vidí svět, jak ho chce vidět, ne jaký je. Geniální nápad bratrů Wrightových vytvořit létající stroj? Co vedlo Steva Jobse a Billa Gatese k rozvoji osobních počítačů? Ti nejlepší podnikatelé usilují o myšlenky, které ostatní považují za šílené. Všední logika je omezující, nekonvenční myšlenky mohou změnit vše.
ruka na klávesnici
 
Albert Einstein řekl: "Logika vás dostane z A do B. Sny vás vezmou všude."
 
4.       Peníze
 
Finanční stránku uvádím jako poslední. Přesto nepochybuji, že co do četnosti takto motivovaných lidí by na posledním místě nebyla. Jako zaměstnanec nevyděláte tolik co zaměstnavatel. Tak systém liberálního hospodářství funguje.

Previous
Next