Skip to Content

S klíčící biomiskou je zahradničení hračka

Closed
by 27 listopadu, 2018 Produkty

Zahradničení už nemůže být snazší! Rádi byste si vypěstovali bohatou úrodu křupavé zeleniny plné vitamínů z vlastní produkce, ale nemáte k tomu vhodné zázemí jako je zahrádka ani balkón? Anebo nemáte žádné zahradnické zkušenosti a bojíte se, že to nezvládnete? V tom případě neváhejte už ani minutu a pusťte se do klíčení semínek. To je ten nejjednodušší, a zároveň nejvíce efektivní způsob, jak se dobrat k bohaté úrodě toho nejcennějšího, co nám příroda nabízí.

rostlina

Věřte tomu nebo ne, ale opravdu stačí jen málo. V případě klíčení semínek se stane úspěšným zahradníkem každý, kdo alespoň trochu přiloží ruku k dílu. O většinu práce se totiž postará sama příroda!

Všichni víme ze základní školy, co semeno potřebuje k tomu, aby vyklíčilo: vodu, teplo, a později i světlo. To je vše. Je to tedy jednoduché jako facka. Pokud si pořídíte semínka a vložíte je do vhodné nádoby, stačí, když je zalijete vodou a necháte nabobtnat. To bude trvat zhruba celou noc, někdy déle a někdy i kratší dobu. Jakmile semena nasají vodu, přebytečnou vodu slijte a nechte je klíčit. Stačí, když je budete zhruba dvakrát až třikrát denně prolévat čerstvou vodou, aby byla na povrchu vlhká. Nic víc dělat nemusíte. Pokojová teplota a sluníčko se postarají o to, že se brzy objeví první klíčky. Jakmile za pár dní dosáhnou zhruba několika centimetrů a vytvoří se na nich první dva lístky, můžete sklízet.

vojtěšška

Jak je tedy vidět, celý proces je velmi snadný. A může být ještě snazší, pokud budete mít po ruce vhodnou nádobu, která vám práci se semínky ještě více zjednoduší. Třeba do klíčících biomisek můžete umístit hned několik druhů semínek najednou – každý druh do jedné misky. Klíčící biomisky je totiž možné stohovat, takže budete prolévat vodou všechny misky najednou. Ušetříte tak vodu, místo, a ještě si vypěstujete hromadu chutných klíčků do salátů, polévek anebo jako přílohu k hlavnímu jídlu.

Previous
Next