Skip to Content

Vyberte si správnou hypotéku

Closed
by 13 října, 2021 Ekonomika

Bydlení snů

Ceny nemovitostí dost stoupají, přičemž ještě k tomu do budoucna to nevypadá o dost lépe. U malých lidí je to problém, protože dokončili školu, teď třeba pár let pracují a rádi by si pořídili něco vlastního. Bohužel vzhledem k vysokým cenám to není jen tak, a proto je mnohdy jediným východiskem vzít si hypotéku na desítky let, kdy ani nevíme, co se všechno za tu dobu může stát. Vzhledem k tomu, jak je bydlení finančně náročné, tak bychom rozhodně měli všechno dobře zvážit, aby bylo podle nás a žilo se nám tu dobře.

nová nemovitost

Prvním bodem, který si musíme určit je, kde se má nacházet, protože dojíždět do práce desítky kilometrů zabere hodně času a taky něco stojí. Dále jsi můžeme udělat seznam požadavků, protože každý má jiné nároky třeba na velikost, typ bydlení, pozemek, technický stav a tak dále. Zejména u starších domů se můžeme setkat s tím, že budou potřebovat investici klidně ve stovkách tisíc korun, čímž se o dost prodraží.

Správná hypotéka

Když už se chceme zadlužit na několik desítek let, tak je zapotřebí vybrat dobrou hypotéku, abychom zbytečně nepřišli o spoustu peněz, protože se tu pohybujeme v částkách milionů, což rozhodně nejsou žádné drobné. Do začátku musíme mít pár desítek procent z celkové částky. Při výběru se nedívejte jenom na úrok, protože v potaz se musí vzít celkové náklady, poplatky a řada dalších věcí, takže ne každá hypotéka je výhodná, jak se na venek zdá.

bankovka na truhle

Řada lidí si také klade otázku, jestli dostanu hypotéku FAHD. Může se stát, že nás banka z nějakého důvodu odmítne. Rozhodně to nevzdávejte, protože svůj sen o bydlení si můžete splnit za pomoci nebankovní společnosti, která Vás jen tak neodmítne. Jestliže máte už nějaké ty záznamy v rejstříku, tak musíte počítat s tím, že dostanete o něco vyšší úrok. Na druhou stranu Vám bude hypotéka poskytnuta a Vy nebudete muset zbytečně své vysněné bydlení odkládat.

Previous
Next