Skip to Content

Super-potraviny v letních měsících

Closed
by 21 června, 2020 Nezařazené

Už jste slyšeli o kategorii super-potraviny? Možná jste to v minulosti o mnohých produktech prohlásili – my vám ale v následujícím výčtu vysvětlujeme, které se za ně skutečně mohou právem označovat a proč. Podstatné je vědět, kdy je užívat a k čemu můžete jejich zázračné schopnosti správně využít. Jedná se o potraviny, které mají spíše exotické názvy a u nás jsou k dostání v různých formách pro případ, že byste některou z nich preferovali. Mohou změnit více než jen váš jídelníček nebo obvyklou rutinu v oblasti doplňků stravy – mají mnohem zásadnější dosah a mohou výrazně zlepšit váš život.

příprava snídaně

Které potraviny tedy do této kategorie můžeme zařadit? Mluvíme především o maca tabletách Nakliceno. Maca neboli peruánská řeřicha může výrazně podpořit vaši celkovou vitalitu, fyzickou i psychickou odolnost. Skvěle funguje na podporu pohlavních orgánů, zejména u žen v případě, že je potřeba harmonizovat hormonální funkce, ať už v průběhu menstruačního cyklu nebo menopauzy. Také podporuje plodnost a sexuální výkonnost. Tuto látku je možné zakoupit v tabletách nebo v prášku.

Zázvor jistě všichni známe, především hojně jej využíváme na podporu imunity v chladných zimních měsících, jako prevenci proti různým chřipkám nebo virovým onemocněním. Jeho silné stránky bychom však neměli opomínat ani v létě. Má totiž vcelku zásadní antibakteriální účinky a působí protizánětlivě. Je rovněž možné jej užívat v kapslích či v prášku, záleží na formě jeho konzumace, která vám bude příjemnější.

čerstvý gre

Z řad zelených super-potravin je velmi oblíbená například spirulina. Jedná se o výborný zdroj proteinu, zejména hodně vděční za ni mohou být vegetariáni nebo sportovci – tedy ti z nás, kdo se ve stravě vyhýbají masu nebo potřebují výrazně navýšit příjem bílkovin a nejsou schopni ve své běžné stravě dosáhnout takového poměru vůči ostatním makroživinám, jak by si přáli.

Previous
Next