Skip to Content

Už jste někdy vyzkoušeli tuhý mýdlový šampon?

Closed
by 27 dubna, 2023 Krása

Pokud si pozorněji přečtete složení běžných šamponů na vlasy, zjistíte, že se ve většině případů jedná o produkty plné chemie. Nejedná se samozřejmě pouze o šampony, ale také o další kosmetické výrobky jako jsou krémy, masti atd., které udržují pokožku, pleť i vlasy v začarovaném kruhu kožních problémů, alergií a nezdravých návyků. Chcete-li vyzkoušet jinou cestu, která má blíž k přírodě, mohou být řešením v péči o vlasy právě tuhé mýdlové šampony.
mytí vlasů
Jaký je rozdíl mezi mýdlem a mýdlovým šamponem?
Tuhý mýdlový šampon má v podstatě stejné složení jako mýdlo určené k očistě těla. Má rovněž zásadité pH a obsahuje i podobné rostlinné oleje. V čem je tedy rozdíl? Tuhý šampon kromě již zmíněných složek obsahuje ricinový olej, který je nejen skvělým pěnidlem, ale také podporuje růst a výživu vlasů. Pokud si za tuhé mýdlo na vlasy připlatíte, můžete v jeho složení objevit vzácný jojobový olej, který vlasům navrací pružnost, lesk a jemnost. Kromě těchto složek se v tuhých mýdlech mohou objevit výtažky i z dalších bylin či další výživné oleje.
růžové vlasy
Jaké jsou výhody mýdla oproti šamponu?
Tuhé šampony neobsahují dvě nejpoužívanější pěnící a mycí látky, které jsou bohužel k pokožce velmi agresivní. Jedná se o sodium lauryl sulfate a sodium laureth sulfate. Tyto dvě látky odstraňují přirozenou ochrannou vrstvu pokožky, vlasy se pak více mastí, tvoří se lupy a může Vás svědit pokožka hlavy. Vaše vlasy budou po pravidelném používání tuhého šamponu bohatší, budou lépe držet tvar. Nebudou ani působit splihlým dojmem, neboť mýdla neobsahují žádné silikony. Jedna kostka Vám vystačí až na třicet umytí. Záleží samozřejmě na frekvenci mytí vlasů a také jejich délce. Mýdlo se nanáší po délce vlasů, dokud na nich dostatečná vrstva pěny. Skvělý je tento šampon také na cesty, vejde se krásně do malé krabičky na mýdlo. Máte jistotu, že Vám nikde nevyteče. Pokud vydržíte šampon používat alespoň tři neděle, pocítí Vaše vlasy i Vy příjemnou změnu!

Previous
Next