Skip to Content

Spolehlivá ochrana před sluncem

Closed
by 4 dubna, 2019 Domov


Sluneční paprsky obvykle vítáme, zvláště po dlouhé zimě, ale často mohou fungovat jako obtěžující prvek, hlavně, když se chceme dívat na televizi nebo chceme usnout. Proto existuje různá stínící technika, které dokáže ostré sluneční paprsky pohltit a tím zabránit tomu, aby nás obtěžovali. Nemusíte na ni vydávat žádné velké částky, bohatě postačí, když si pořídíte klasický závěs z neprůsvitné látky. Ten je sice levný, ale nepůsobí příliš dekorativně, a navíc není ani příliš účinný. V případě, že chcete něco opravdu kvalitního, budete se muset podívat po něčem jiném.
tv v jídelně


Žaluzie


Toto je klasika, kterou má doma kde kdo. Jedná se o základní druh stínící techniky, která je relativně efektivní a zároveň se dobře ovládá. Nečekejte však, že s klasickými žaluziemi vytvoříte v místnosti dokonalou tmu. S jejich pomocí se vám podaří maximálně vytvořit příjemné přítmí, což ale většinou stačí. Jejich největší devizou je cena, která je na odpovídající úrovni. Můžete si domů či do kanceláře pořídit jak tradičnější interiérovou verzi, nebo venkovní model. Venkovní modely jsou o něco efektivnější, ale rovněž i dražší.
bytový dům


Rolety


Myslíte-li to s vytvořením tmy během dne skutečně vážně, zapomeňte na žaluzie a kupte si raději rolety. Nejenže vypadají lépe, ale rovněž disponují i lepšími vlastnostmi. S jejich pomocí se docílíte daleko lepšího zastínění, a to jak s vnitřními, tak i s venkovními verzemi. Rolety navíc mají tu výhodu, že fungují i jako tepelné, respektive zvuková izolace. Díky tomu můžete hlavně v zimních měsících ušetřit nemalé peníze, které byste jinak museli vynaložit za vytápění. Navíc vás už nebudou rušit žádné ruchy z ulice, které mohou být často velice otravné. Rolety jsou obvykle dražší nežli žaluzie, ale po všech stránkách jsou daleko kvalitnější. Záleží tedy jen na vás, chcete-li investovat do kvality nebo raději ušetříte.


 


Previous
Next