Skip to Content

Slepice snášejí krásné vlasy

Closed
by 27 dubna, 2023 Krása

Mezi ženami je, bohužel, jen málo šťastných výjimek, které jsou spokojeny se svou vlasovou pokrývkou. Dostaly do vínku hustou, zářivou hřívu, za níž, když jdou po ulici, se otočí snad každý muž. Kromě běžné péče o ně tedy nic zvláštního řešit nemusí. Ale co my ostatní, ke kterým příroda nebyla tolik štědrá?

Je pravdou, že v dnešní době drogerie a obchody doslova přetékají všemožnými specializovanými výrobky určenými přesně na konkrétní problém, který se svou kšticí máme. Nic nám nebrání vyzkoušet je všechny. Co když se ale stane, že se supermoderní výrobky míjí svým účinkem?

Zapomeňme na chvíli na všechny pestrobarevné letáky a vemlouvavé televizní reklamy, jež nás lákají na přitažlivě vypadající lahvičky a kelímky se zázračnými účinky. Vraťme se o něco dál do minulosti a zavzpomínejme na prosté rady našich babiček, kterým jsme kdysi věnovaly trestuhodně málo pozornosti.

Představte si, že prostředek pro zvětšení objemu a posílení vlasů máte skoro jistě ve své lednici. Co že to je? Slepičí vajíčko.
 
Jak postupovat:
·         Vyjměte vejce z lednice a rozšlehejte ho v menší misce.

·         Důkladně si namočte vlasy včetně vlasové pokožky. Proceduru provádějte nejlépe ve vaně, rozšlehané vejce bude stékat.

·         Tekutinu naberte prsty a rovnoměrně ji rozetřete po pokožce hlavy a po pramenech vlasů. V případě potřeby horní prameny nadzvedávejte, abyste se dostala k těm spodním. Buďte důkladná, vyplatí se to!

·         Nechte ve vlasech asi dvacet minut působit. Mezitím můžete vykonávat další kosmetické úpravy nebo si hovět ve vaně s pěnou.

Po uplynutí dvaceti minut vajíčko z vlasů vymyjte, umyjte vlasy šamponem a dál pokračujte v úpravě, jak jste zvyklá. Vlasy budou možná po umytí trochu drsnější, ale to se po vysušení spraví.
 
Po několika opakovaných vaječných kúrách nebude nikoho, kdo by si nevšiml té změny: Vlasy budou viditelně pevnější, objemnější a zdravější. A spokojená bude i Vaše peněženka.

Previous
Next