Skip to Content

To je ale nádherný zadek!

Closed
by 27 dubna, 2023 Krása

Oblý zadeček je dnes v módě, stačí se podívat na navštěvovanost stránek Kim Kardashian, Beyoncé nebo Jennifer Lopez. Kdo by netoužil dokonalé polokouli dramaticky narušující linii zad. Cvičení je samozřejmě základ. Ale ruku v ruce s vhodnými potravinami se nám podaří dosáhnout ještě lepších výsledků. Představujeme nejúčinnější „svalovce“.
 
·         Maso: V hojné míře obsahuje proteiny, které se podílejí na tvorbě svalové hmoty. Obsahuje také vitamíny a minerály, jako je spektrum vitaminu B, selen a zinek, v červeném mase najdeme rovněž železo. V neposlední řadě obsahuje kreatin, který zásobuje svaly energií. Nesmíme zapomenout ani na ryby a omega-3 mastné kyseliny v nich obsažené. Tyto, kromě toho, že napomáhají růstu svalů, minimalizují potréninkový pocit namožení. Jedním z nejvhodnějších druhů je tuňák.

·         Ořechy: Pro své zdraví i svaly snad nemůžete udělat lépe, než když si koupíte sáček nějaké ořechové směsi. Kešu, mandle, lískové oříšky, vlašské ořechy. Buňky Vašeho těla nabijí energií a zásobí ho nezbytnými proteiny.

·         Ovoce: Ovoce nám s výstavbou svalové hmoty pomůže svým obsahem sacharidů, antioxidantů a potaše. Měli bychom konzumovat banány, pomeranče, hroznové víno, sušené meruňky, švestky, hrušky, kiwi, datle, ananas, třešně, bobulovité ovoce grapefruit, mango a jablka.

·         Zelenina: S nárůstem svaloviny nám může pomoci především listová zelenina hojně obsahující železo a antioxidanty, špenát, kapusta, brokolice nebo salát. Někdo má možná na tato jídla špatné vzpomínky ze školní jídelny, ale zkuste překonat předsudky a uvidíte, že Vám zachutnají! Z ostatní zeleniny zkuste řepu, jejíž látky dokáží roztahovat cévy a zajistit tak lepší přísun kyslíku do svalů.

·         Z dalších potravin jmenujme ještě vejce, syrovátku a cottage cheese. Všechny tyto potraviny Vás doslova nabijí proteiny.

Previous
Next