Skip to Content

Kosmetické produkty

Closed
by 27 dubna, 2023 Produkty

Ráno vstáváte, jdete do koupelny. Čistíte si zuby zubní pastou bez fluoru, následně si umýváte ruce přírodním mýdlem s vůní citrusů. Nanášíte čistící krém, následně letní denní sérum, které má za úkol prozářit vaši pleť. Pokračujete dočištěním nečistot pomocí tonika. Protože pokožku je nutné pořádně hydratovat, vybíráte denní krém na mastnější typ pleti. Chystáte-li se na sluníčko, pravděpodobně přidáte opalovací krém s příslušným faktorem.

Večer se opakuje podobná procedura, kdy jen místo denního séra zvolíte noční na výživu pleti. Místo denního mastnějšího krému zvolíte noční proti předčasným vráskám. A to jsme vynechali péči o oblast očí, rty, nebo problematickou pokožku dekoltu a prsou.

Toto je jen malý výčet kosmetických produktů, které vlastní průměrná žena dnešní doby. Tlak doby na naši krásu je neúprosný. S vyšším tlakem na dokonalost v každém věku, roste i počet zabraných poliček přípravky v naší koupelně. Vydejme se po stopách těch úplně nejzákladnější přípravků, které každá žena nutně musí být.

Čistící krém

První krok v čištění pleti, která by měla probíhat dvakrát denně – ráno a večer. Na trhu jsou většinou přípravky pro mastný, smíšený a suchý typ pleti. Přípravek se pak liší svoji konzistencí a hustotou. Některé čistící přípravky mohou obsahovat jemné krupičky, tj. peeling na obrušování staré pokožky.


Tonikum

Dalším krokem v čištěné je tonikum. Barvou a konzistencí připomíná vodu s jemným parfémem. Na trhu jsou i bez parfémované přípravky. Vhodnější tonika jsou taky beze stopy alkoholu. Úkolem tonika je dočistit drobné nedostatky po čistícím krému. Stáhnout pot z našich pórů. Většinou využíváme vatových tampónku s kapkou tonika.


Hydratační krém

Po předchozích dvou krocích čištění máme pokožku bez nečistot, ale zůstala vysušená. Pro zářivý lesk je potřeba použít vhodný hydratační krém. Kromě dělení na noční a denní, se zde opět setkáváme s rozlišením podle typu pleti – na mastnou, smíšenou nebo suchou pleť.

Jste bezradné, jaký typ pleti máte a které přípravky jsou pro vás ty nejvhodnější? Nechte si poradit od lékárníků. Nebo využijte služeb nezávislých kosmetických poradkyň od různých značek (Avon, Mary Kay, Oriflame). Výhodou je, že si můžete dopředu produkt vyzkoušet a ještě dostanete servis zdarma.

Previous
Next