Skip to Content

Dovolená není jen o přibírání

Closed
by 27 dubna, 2023 Sport

Za týden vyrážíte na vysněnou dovolenou k moři. Samozřejmě jste si zaplatili pobyt All inclusive. Už teď se ale začínáte děsit, kolik zase přiberete, a jak dlouho po návratu budete přebytečné kilogramy shazovat.
Stop. Vždyť dovolenou si můžete užít a přitom využít všech výhod pobytu All inclusive. Chce to ale dodržovat pár pravidel. Nic není zadarmo.


Hýbejte se

Nemusíte proležet celý den jen na lehátku u hotelového bazénu, případně u samotného moře. Zkuste si obden naplánovat procházky po letovisku. Takový ranní běh po pláži má také své kouzlo. Většina turistů ještě spí a sluníčko nebude tolik pálit. A po samotném běhu ani nebudete mít chuť splácat u snídaně jedno přes druhé.

Dostatečně pijte

Samozřejmě máme na mysli především čistou vodu bez příchutě a bublinek. Vhodné jsou i domácí připravené smoothie, kde víte, že není žádný přidaný cukr. Fresh džus také není špatnou volbou. Proč ale pít? Říká se, že hlad je maskovaná žízeň. Dnes už výzkumy ukazují, že to taková pravda být nemusí. Nicméně stále platí, že zaplněný žaludek vodou nemá, ani nedokáže, přijmout tolik potravin jako ten prázdný. Navíc pitný režim v horku je důležitý.

Vybírejte kvalitní potraviny

Když už jste se ani nehýbali, ani si nezaplnili žaludek tekutinami a zrovna stojíte před prostřeným stolem, tak se soustřeďte na správný výběr potravin. Obecně potraviny bohaté na bílkoviny a vlákninu vás zasytí rychleji. Nebudete mít pak potřebu sníst všechny dortíky a zajíst to zmrzlinou.


Sportujte na zájezdu

Mnoho hotelů poskytuje večerní sportovní programy. Skvělá příležitost si dát do těla, seznámit se s dalšími turisty. Nabídky bývají široké – taneční lekce na terase pod širým nebem, společné jachtění, vodní aerobik, vodní lyžování. Nezapomeňte, že i samotná svižná chůze je vynikající sport. Říká se, že 10 000 kroků denně by měl být takový základ k tomu, abyste zůstali v kondici. Tak co se neprojít do sousedního letoviska raději pěšky?
 
I dovolenou si můžete užít bez obav ztráty vypracované figury. Sportujte a jezte zdravě.

Previous
Next