Skip to Content

Tlak dnešní doby na dokonalost

Closed
by 27 dubna, 2023 Sport

Dnešní doba klade na nás všechny vysoké nároky. Požaduje se minimálně skvěle nastartovaná kariéra, vystudovaná vysoká škola a zajištění své rodiny. O vlastnění alespoň jednoho auta a stavbě rodinného domku nemluvě. Ale to stále není všechno. Módní, sportovní a bulvární magazíny nás nutí vypadat co nejlépe, žít zdravý životní styl, mít postavu samý sval a oblečení od předních návrhářských značek.

Není se proto čemu divit, že stále přibývá více a více případů sebevražd. Tlak médií, televize a tiskovin je opravdu neúprosný. Smutné je, že počet lidí, kteří navštěvují pravidelně psychiatra, nebo polykající antidepresiva, stále roste. A to dokonce podle posledních průzkumů exponenciálně.

Spojit zábavu se zdravým životním stylem

Rádi byste začali pracovat na zlepšení svého dosavadního životního stylu. Najít receptáře, jak se vyváženě stravovat není na Internetu žádný problém. Ovšem se sportem to někdy bývá potíž. Ne každý z nás je fanda do pohybu. A ruku na srdce, pokud člověka vybraný sport nebaví, nezaryje se mu tzv. pod kůži, tak toho po pár dnech cvičení nechá. A nic naplat, jaké novoroční předsevzetí si každý z nás dal.

Proto se obecně doporučuje si vybrat takový sport, který je nám něčím blízký. Může to být z rozličných důvodů. Jmenujme některé z nich:
·         pravidelně jej sledujete v televizi,
·         jako děti a dospívající jste měli plakáty svých sportovních idolů na stěně v pokojíku,
·         váš nejlepší kamarád či kamarádka se sportu věnuje už dlouho a opravdu vidíte výsledky v jejich životech,
·         zkoušeli jste už někdy dříve, ale pro nedostatek času jste ho zanechali.
Dobrou radou je si ze cvičení udělat návyk. Pak už vám nebude vadit ráno vstát, nazout boty a jít běhat, přestože teploměr ukazuje nula stupňů. Jak ale na to?

·         Začněte zvolna, nemusíte hned cvičit hodiny a hodiny každý den.
·         Vydržte ale činnost dělat 21 dnů. Číslo 21 je magické ve světě vytvoření si návyků.
·         Pořiďte si sportovní oblečení. Vynaložené peníze vás budou více motivovat. A co víc, mozek spustí jiné chemické reakce, když je v elastickém funkčním oblečení, než když se potíte v bavlněném od potu studeném triku.
Přejeme šťastnou ruku při výběru vašeho sportu. A nezapomínejte, že i v jídle je potřeba udělat změny.

Previous
Next