Skip to Content

Astia.cz

Magazín plný zajímavých informací

Ženské proměny nálad

Ženské proměny nálad

Closed
by Listopad 13, 2018 Ženy

Také jste často nepředvídatelná jako aprílové počasí? Někdy máte náladu jen tak sama od sebe a jindy byste se zase nejraději vůbec neviděla a zalezla pod peřinu? Kolikrát si říkáme, jak žít s těmito neustálými výkyvy nálad, které ničí nás i naše okolí? Ale nesuďme ani sebe ani jiné, přijde-li na ně špatná nálada.
 muž a žena
Právo mít špatný den
Ano, jeto tak. Právo na špatný den má prostě každý z nás. Někdo dokáže být pozitivně naladěný za všech okolností, ale možná ho to stojí dost sil. Každý někdy zažije trauma, bolestivou životní událost nebo překoná nepříjemnou nemoc, a tak má právo na to, aby svoje pocity neskrýval. Někdy je třeba nevydávat zbytečnou energii, odhodit masku a být milá jen tehdy, když se tak cítíte.
 
Náladu nám kazí zdánlivé maličkosti
Náladu Vám může kazit úplná hloupost, která by jiným nepřišla vůbec důležitá. Jenže Vás v tu chvíli tak popudí, že Vás v žádném případě neutěší problémy jiných, kteří se mají mnohem hůř.
radost ze života
Jsou to určitévrstvy nálad. Někdy je vše perfektní jen proto, že máme kde bydlet, máme dobrou práci a co k jídlu. Druhá vrstva nás také ještě netrápí, protože delší dobu nás nic nebolí a doma celkem vše funguje. Ale ta třetí vrstva je akutní a tudíž nejhorší: venku je ošklivě a vy jste zapomněla deštník a dorazila celá promočená, na aktivu si stěžovaly na chování Vašeho syna a musela jste v práci zůstat déle, protože jste nestihla uzávěrku.
 
Ach ty hormony!
Nejen vnější události, ale také hormony ovlivňují naši náladu, a to v dost velké míře. V souvislosti s nimi existují čtyři neustále se opakující fáze, o kterých se veřejně mluví a jenž mohou za  nevyzpytatelné nálady žen:
·         dynamická fáze
·         fáze ovulační
·         fáze premenstruační
·         fáze menstruační
dívka s trávou
Jistě sama nejlépe víte, jak se v kterém cyklu cítíte, a snažíte se naučit i svoje partnery, aby je respektovali a chápali.

Ženské proměny nálad
5 (100%)1
Previous
Next