Skip to Content

Ženské proměny nálad

Closed
by 27 dubna, 2023 Ženy

Také jste často nepředvídatelná jako aprílové počasí? Někdy máte náladu jen tak sama od sebe a jindy byste se zase nejraději vůbec neviděla a zalezla pod peřinu? Kolikrát si říkáme, jak žít s těmito neustálými výkyvy nálad, které ničí nás i naše okolí? Ale nesuďme ani sebe ani jiné, přijde-li na ně špatná nálada.
 
Právo mít špatný den
Ano, jeto tak. Právo na špatný den má prostě každý z nás. Někdo dokáže být pozitivně naladěný za všech okolností, ale možná ho to stojí dost sil. Každý někdy zažije trauma, bolestivou životní událost nebo překoná nepříjemnou nemoc, a tak má právo na to, aby svoje pocity neskrýval. Někdy je třeba nevydávat zbytečnou energii, odhodit masku a být milá jen tehdy, když se tak cítíte.
 
Náladu nám kazí zdánlivé maličkosti
Náladu Vám může kazit úplná hloupost, která by jiným nepřišla vůbec důležitá. Jenže Vás v tu chvíli tak popudí, že Vás v žádném případě neutěší problémy jiných, kteří se mají mnohem hůř.

Jsou to určitévrstvy nálad. Někdy je vše perfektní jen proto, že máme kde bydlet, máme dobrou práci a co k jídlu. Druhá vrstva nás také ještě netrápí, protože delší dobu nás nic nebolí a doma celkem vše funguje. Ale ta třetí vrstva je akutní a tudíž nejhorší: venku je ošklivě a vy jste zapomněla deštník a dorazila celá promočená, na aktivu si stěžovaly na chování Vašeho syna a musela jste v práci zůstat déle, protože jste nestihla uzávěrku.
 
Ach ty hormony!
Nejen vnější události, ale také hormony ovlivňují naši náladu, a to v dost velké míře. V souvislosti s nimi existují čtyři neustále se opakující fáze, o kterých se veřejně mluví a jenž mohou za  nevyzpytatelné nálady žen:
·         dynamická fáze
·         fáze ovulační
·         fáze premenstruační
·         fáze menstruační

Jistě sama nejlépe víte, jak se v kterém cyklu cítíte, a snažíte se naučit i svoje partnery, aby je respektovali a chápali.

Previous
Next