Skip to Content

HP 301 XL originální, renovovaná nebo alternativní

Closed
by 12 května, 2019 Produkty

Zvažujete zakoupit tiskárnu anebo ji už máte a teprve se rozmýšlíte, kde koupit náhradní náplně, a za jakou cenu? Současná obchodní strategie producentů tiskáren je taková, že nabídnou zákazníkům za téměř prodělečnou cenu tiskárnu, zvláště markantní je to u základních typů zařízení, a následně očekávají, že výdělek se dostaví v rámci prodeje spotřebního materiálu – inkoustových náplní a tonerů.
Tento postup zastávají takříkajíc všichni výrobci, ale zároveň do hry vstupují alternativní náplně v podobě tzv. kompatibilních nebo renovovaných kazet. Mezi nejčastější renovace a alternativní zdroje patří HP 301 XL primatisk.cz, HP 56, HP 650 a některé další do periferií Hewlett Packard, a dále inkoustové náplně Canon a Epson.

tiskárna s výtiskem

Jaké typy náplní lze zakoupit

S originální náplní nemůžete nic pokazit. Máte stoprocentní jistotu, že bude její obsah odpovídat požadované jakosti, a pokud by tomu tak nebylo a došlo na vadný kus, což se stává velice výjimečně, bez problémů uplatníte záruku v rámci záruční lhůty. Originální inkousty či tonery také lidé nakupují nejčastěji. Jsou sice dražší, ale nemůžete se v nich zmýlit, snad jedině tehdy, zakoupíte-li nevhodný typ, který vaše tiskárna nedokáže přijmout.

multifunkční tiskárna

Kompatibilní, neboli alternativní, dodávají na trh firmy, které nevyrábí tiskárny, ale zabývají se pouze spotřebním materiálem. Snaží se cenu náplní stlačit na velmi nízkou úroveň a to se jim také daří. Jejich kvalita však není jednotná a velmi záleží na solidnosti firem, proto je rozumné vybírat ze zdrojů s dobrými referencemi spokojených zákazníků a s mnohaletou praxí.
Renovované spočívají ve vyčištění kazety a doplnění náplně. Teoreticky lze tento postup provést i doma, ovšem vyžaduje to určitou zručnost. Výhodnější je nechat naplnit kazetu odborníkem, nedoporučuje se však tento postup provádět více než třikrát, neboť se tím zvyšuje riziko ucpání tiskových trysek.
Pokud se objeví na vaší tiskárně závada, kterou v rámci záruky, nebo i po záruce musí řešit odborná firma, doporučuje se z praktických zkušeností mnoha uživatelů vložit dovnitř originální kazetu, anebo ji vyjmout a nedávat tam žádnou. Neměla by uvnitř rozhodně zůstat kompatibilní ani renovovaná.

Previous
Next