Skip to Content

Měla by být ložnice „negativní zónou“?

Closed
by 6 května, 2019 Domov

Možná že jste se někdy zamýšleli nad otázkou, co je to vlastně taková negativní zóna v dnešní době. Negativní zónou totiž může být kterákoliv místnost, kde se nenachází televize, rádio, tablet nebo počítač. Prostě a jednoduše žádná elektronika. Ani jedno z těch všech přijímacích zařízení, na které by člověk mohl večer koukat nebo jej poslouchat.
Takovou místností by mohla být ložnice . Ta je totiž očištěná od novodobé společnosti, takže lidem brání v jejich spánku, protože je táhne k sobě.
dveře u postele
Vzít si danou situaci můžeme vzít i takto. Každý večer by mohl být jako spaní ve stanu v přírodě. Žádné nabíječky, baterky ani nic podobného. Zkrátka a jednoduše žádná práce ani lidé, kromě těch, kteří se nachází ve vaší posteli. Jen vy a postel. Také vám to nezní vůbec špatně?
Jestliže nepracujete s pomocí internetu, pak rozhodně nemáte žádné výmluvy, pro které byste měli být omluveni z obecného pravidla, že nás technologie čím dál tím více odvádí od skutečného života. Odvádí nás do života na sociálních sítích a v neposlední řadě také internetu.
Technologie je něco, co odtahuje naši pozornost od důležitých věcí směrem k těm, které nejsou tak úplně důležité.
dveře u postele
A co že je to vlastně ta sociální síť? Proč se tolik bojíme toho, že když nejsme v určité chvíli připojeni, se toho stane až moc a my něco zmeškáme? Proč vlastně hrajeme hloupé hry na internetu, když si můžeme hrát se svými mazlíčky nebo členy domácnosti?
Možná že jste si už stačili všimnout i toho, že díky technologiím a internetu už nejsme tak dlouho kamarádi. Nedokážeme si prostě představit svět bez nich.
Jak bychom se asi dorozumívali nebo co bychom dělali ve volném čase? Všechno tohle jsou otázky, na které bez chytrých technologií již nedokážeme odpovědět.
dortík s kávou u pc
Opravdu je ale třeba mít svět tak moc v hrsti? Jedná se vůbec o skutečný svět?
Popravdě řečeno se jedná o černou díru, která nám ukrádá čas, který máme vymezen v tomto životě. Každý z nás stárne a to aniž by si to vlastně uvědomoval.
Je ale velmi dobré to, že alespoň v jedné místnosti na vás nedolehne nic jiného. Než vaše myšlenky a hloubka hlasu.

Previous
Next