Skip to Content

Při výběru úvěru je na místě ostražitost

Closed
by 4 května, 2019 Ekonomika

Vybíráte půjčku? V tom případě byste si svou volbu měli dobře propočítat. Mít při výběru té pravé hypotéky po ruce kalkulačku je zárukou úspěchu. Minimálně se tak příliš nespálíte. Ovšem pokud nejsou početní úlohy vaší silnou stránkou, využijte alespoň kalkulačku americké hypotéky americka-nebankovni-hypoteka.cz, která je běžně dostupná na internetu. S její pomocí snadno porovnáte přednosti i slabé stránky úvěrů, o kterých uvažujete.

úvěrový dluh.png

Většina lidí si myslí, že pokud jde o hypotéku, tak je potřeba zvolit tu s nejnižší úrokovou mírou – nízká úroková míra totiž značí, že na takové půjčce příliš nepřeplatíte. A to je důvod, proč se na trhu často objevují nabídky s neuvěřitelně nízkými úroky. V takovém případě je ovšem na místě ostražitost. Poskytovatelé půjček nejsou hloupí a v žádném případě nejsou ochotní připravit se o peníze, spíše naopak. Takže pokud vás nalákají na nízký úrok, tak za tím jistě stojí jiná kompenzace takové ztráty, třeba v podobě vysokých poplatků anebo nereálných podmínek smlouvy, které nebudete schopni dodržet.

hromádka dolarových bankovek.jpg

Podle čeho byste měli volit tu nejlepší půjčku? To je otázka, která je jednoznačně na místě. Pokud jde o úrokovou míru, můžete se nechat oklamat. Ne tak, pokud budete porovnávat RPSN, čili roční procentní sazbu nákladů, čili to, kolik celkově za rok v souvislosti s konkrétní půjčkou zaplatíte. Nicméně i tyto údaje je možné zkreslit, proto tím nejlepším možným ukazatelem, který by vás měl zajímat je to, kolik za zvolenou půjčku celkově přeplatíte – tento údaj pak vypovídá o skutečné (ne)výhodnosti půjčky, protože nutně zahrnuje veškeré úroky, poplatky i jiné výdaje se zvolenou půjčkou spojené.
Takže když už víte, jak poznáte tu nejlepší nabídku, tak toho neváhejte využít a vyberte si pouze takovou půjčku, která se vám vyplatí! A třeba ji ještě navíc vyřídíte také rychle a pohodlně přes internet.

Previous
Next