Skip to Content

Vyhněte se komplikacím

Closed
by 9 dubna, 2019 Podnikání

Dnes už ekonomika není ani zdaleka tak jednoduchá jako kdysi. Globalizuje se, vyvíjí a mění priority, a aby to bylo ještě složitější, montují se do ní i kdejací spekulanti, bankéři, makléři a dokonce i politici, toužící z každé vydělané koruny nebo jiné měny urvat něco na daních a něco na jiných povinných odvodech a platbách, v nichž už se kolikrát ani ono pověstné prase nevyzná.
Podnikatelé tak mají vlastně jen tři možnosti, jak se v takové situaci zachovat:

inovace

  1. Nastudovat všechny zákony a předpisy a pak bedlivě sledovat každou aktualizaci, již přinese čas a něčí vůle. Což ale někteří z nich nezvládnou ani při maximálním nasazení. A ti, kdo se v tom nakonec dokážou zorientovat, ztratí takovým studiem a pátráním tolik času, že už jim nezbyde čas na práci a jejich nabyté znalost jim tak nebudou už k ničemu. Protože kde nic není, tam ani berňák (v civilizovaných zemích) nebere.
  2. Nechat všechny ty předpisy a zákony, normy, vyhlášky a kdo ví, co všechno ještě, plavat a jít pracovat. Ovšem ani to není ideální řešení, protože se dříve či později objeví úřední osoby, a to, co si dotyčný podnikatel sám nespočítal, mu spočítají oni. A nejednou ho tím nakonec přivedou na mizinu.
  3. Vsadit na odborníky, kteří se v této problematice vyznají, a nechat si od nich pomoci. Třeba tím, čemu se říká manažerský informační systém.

projekt
Například KIT s.r.o. se touto problematikou zabývá v České republice již dvě desítky let a zastupuje tu individuální ekonomický informační systém BMD. Tedy pomáhá na mezinárodní úrovni, propojuje firmy, poskytuje jazykové a legislativní přizpůsobení jednotlivých zemí. Zkrátka pomáhá podnikové ekonomice, což je nejednou zapeklitá, ale přesto zvládnutelná věc.
Zajišťují tu finanční účetnictví, vedou personální informační systém, využívají veškeré metody spojené s nákladovým účetnictvím, analyzují, školí, radí a aktualizují.
Aby podnikatelé mohli podnikat a nemuseli se prokousávat horami byrokratických záležitostí nebo trnout, co bude, až se u nich objeví nějaká ta úřední kontrola.

Previous
Next