Skip to Content

Terénní pečovatelská služba

Closed
by 27 dubna, 2023 Podnikání

V současné době platí trend, že staří a nemocní lidé zůstávají v domácnostech a dochází za nimi terénní služba. Buď se jedná o služby terénní zdravotní sestry, která zajišťuje drobné zdravotní úkony jako odběry krve, měření tlaku, převazy, infuze. To jsou ty odbornější služby. Nejčastěji tito lidé využívají služby pečovatelské. Do domácnosti k nim chodí pečovatelka, která zajišťuje tyto činnosti.
·         Nákupy
·         Dovážení obědů
·         Úklid
·         Žehlení
·         Mytí oken
·         Pomoc s hygienou
·         Pomoc se sebeobsluhou
·         Doprovod na úřady
·         Doprovod k lékařům
·         Doprovody do obchodu
úsměv stařenky      

Pečovatelské služby zajišťují

·         Obecní úřady
·         Církevní organizace (Charita, Diakonie)
·         Soukromí poskytovatelé sociálních služeb
·         Registrované soukromé pečovatelky
invalidní vozík       

Podnikejte jako pečovatelka

Pečovatelky zaměstnané pod obecním úřadem pracují obvykle pouze na ranní směny, proto je třeba službu zkoordinovat s jinými zařízeními, kteří poskytují služby i v odpoledních, případně i nočních hodinách, víkendy a svátky nevyjímaje. Kombinace služeb může být pro seniora velmi vyčerpávající. Nikdo nemá rád, když o něho pečuje až příliš mnoho lidí.
Z tohoto důvodu jsou velmi oblíbené registrované soukromé pečovatelky, které poskytují plnou péči k maximální spokojenosti klienta.
chodítko seniora
Pokud pracujete jako pečovatelka a máte pocit, že Vás zaměstnavatel špatně platí a málo si váží Vaší práce, určitě můžete začít pracovat sama na sebe. Pečovatelské služby jsou regulérní podnikání jako každé jiné. Potřebujete si jen vyřídit živnostenský list. Klienty pravděpodobně získáte docela snadno, protože mnozí budou vyžadovat i nadále Vaše služby a bude jim jedno, zda příspěvek na péči dají Charitě nebo Vám. Samozřejmě musíte mít kvalitní smlouvy, ceník služeb, vypracované rozsahy poskytovaných služeb, ale na to vše si můžete pronajmout odborné služby, alespoň do doby, než se veškerou potřebnou legislativu naučíte sami.

Previous
Next