Skip to Content

Svět módy a modelingu – jak se stát modelkou?

Closed
by 27 dubna, 2023 Móda

   Modeling – to je spousta krásy, úspěchů, cestování, ale také dřiny a sebezapření. Mnohdy se jedná o opravdu těžkou a náročnou činnost. Prosadit se není jen tak, také vzhledem k tomu, že v současné době poptávka několikanásobně převyšuje nabídku. Chcete-li se stát úspěšnou modelkou, fotit a chodit po přehlídkových molech, stejně jako plnit svými fotografiemi přední strany časopisů, připravte se na to, že Vaše cesta k úspěchu může být dlouhá, spletitá nejrůznějšími překážkami… Některé modelky čekají i několik let, než se dostanou na přední listy známých časopisů jako jen např. Cosmopolitan.
portrét dívky
Na konci této dlouhé cesty Vás však může, v případě Vaší vytrvalosti a průbojnosti, čekat vytoužená odměna a splnění snu! O svém by mohly vyprávět známé české top modelky jako např. Simona Krainová, Tereza Maxová, Karolina Kurková nebo světová jména jako Claudia Schiffer či Kate Moss. Také za jejich úspěchem stojí spousta práce.
Jak začít?
   Základem je přihlášení do modelingové agentury. Pozor si však dávejte na pochybné agentury, doporučené agentury můžete naleznout na stránkách Asociace modelingových agentur. Na schůzku v modelingové agentuře dorazte nenalíčená. Kromě možnosti modelingové agentury můžete také svoji kariéru modelky odstartovat tím, že se zaregistrujete na internetových serverech pro modelky, kam vložíte své fotografie. Vhodné je rovněž zúčastnit se tzv. fotoworkshopu, kde budete seznámeny se světem modelingu jako takovým, s tipy na modelingové agentury, naučíte se různé pózy a mnohé další. Další možností, jak se dostat k vytouženému cíli jsou soutěže miss. Nejvhodnější doba, kdy se zkoušet „probít“ do světa modelingu je mezi patnáctým až dvaadvacátým rokem věku.
blonďatá modelka
Jaké požadavky, které jsou na modelky kladeny?
   Mezi požadavky kladeny na Váš vzhled patří především výška nad 173 cm (plus mínus 3 cm), štíhlost, zdravě vypadající pleť a vlasy, ne barvené, musíte vyzařovat kouzlo, být něčím zajímavá, ideální míry se změnily z původních 90/60/90 na 80-85/60/85, konfekční velikost 36-38. V současné době je důraz kladen hlavně na přirozenost. Důležitý je ale nejen vzhled, také znalost cizích jazyků, výřečnost a komunikativnost je v modelingové profesi nutností! Je také žádoucí, abyste zvládala neúspěch, byla dostatečně průbojná a odolná vůči stresu, neboť modeling je velký nápor i na Vaši psychiku. Jeden den můžete být např. v New Yorku, druhý v Londýně. Velkým plus Vám bude také herecký talent či taneční průprava.
   Milé dívky a ženy, myslete na to, že k výbornému vzhledu a štíhlé postavě Vám nepomůže nejíst, mnohem důležitější je pestrá a vyvážená strava – dostatek ryb, ovoce, zeleniny a tekutin.Rovněž pohyb, především je vhodné plavání a také dostatek spánku udělají své!

Previous
Next