Skip to Content

Sportovní úpravy vozů

Closed
by 1 ledna, 2020 Produkty

Vyšší požitek ze sportovní jízdy, ale i vyšší bezpečnost to jsou hlavní důvody, které vedou motoristy k úpravám jejich sériově vyráběných vozů.


Při úpravách http://www.merici-pristroje.cz/teplota/ motoru se provádí úpravy nejen mechanických částí, ale i úpravy elektroniky v řídící jednotce motoru, úpravy palivové soustavy, sací a výfukové části s cílem zvýšit jeho výkon. Zvýšený výkon s sebou nese zvýšení teplot, proto je chlazení velmi důležité. Používají se speciální ventilátory a tepelně izolační materiály. Nezanedbatelnou úlohu má přívod čistého vzduchu do motoru, jeho kvalitu a dostatečné množství mají za úkol zajistit speciální vzduchové filtry.

otevřený sportovní vůz předváděcí akce


Současně se zvýšeným výkonem jsou kladeny vyšší nároky na brzdovou soustavu vozu, mění se buď jednotlivé komponenty, případně celé brzdové kity.


Při úpravách podvozku mají nezastupitelné místo sportovní pružiny a tlumiče, tuhé sportovní silentbloky a další komponenty. K zajištění vyšší stability při průjezdu zatáčkami slouží sportovní stabilizátory. Zvětšení rozchodu kol a zlepšení vzhledu vozu je možné dosáhnout pomocí rozšiřovacích podložek.

upravený bílý vůz černá kola


Výrobě příslušenství se věnuje mnoho výrobců, mezi nimi i německá firma AP Sportfahrwerke, její široký sortiment je dostupný i v České republice. Všechny její výrobky jsou prostřednictvím evropské zkušebny TÜV schváleny pro instalaci do motorových vozidel. Jedná se o kvalitní tuningové díly, vyžadující odbornou montáž. Na trhu jsou firmy, které kromě kompletního sortimentu profesionální montáž nabízejí, včetně kompletního servisu. Nespornou výhodou pro zákazníka pak je získání záruky od jediné firmy a v případě nějakých potíží nemusí svou situaci řešit zvlášť s prodejcem a zvlášť se servisem. Nejvhodnější je vybranou firmu kontaktovat a nechat si předložit konkrétní cenovou nabídku s uvedením možností následného záručního i pozáručního servisu.

Previous
Next