Skip to Content

Proč měnit baterie do notebooku

Proč měnit baterie do notebooku

Closed
by 9 ledna, 2020 Produkty

Nebudeme si nic nalhávat, většina z nás používá notebook jako stolní počítač. Neustále zapnutý v elektrické zásuvce a většinou nepřenášený. Fakt že toto jde prakticky proti smyslu celého zařízení, nás příliš netrápí. A stolní počítač nepotřebujeme, i když je v mnoha parametrech lepší, a to hlavně z hlediska výkonu a flexibility – můžeme si koupit jakýkoliv monitor, klávesnici i myš, kterou potřebujeme přesně podle toho, k čemu jej budeme používat.

notebook vedle bloku s tužkou

Většina lidí však svůj počítač používá pouze k prohlížení internetu, případně pouštění videí či filmů a poměrně často také k práci. A nic z toho obvykle nevyžaduje nic, co by klasický notebook nezvládl. Klasické stolní počítače si v dnešní době kupují především hráči, kterým paměť a výkon běžného laptopu zkrátka nestačí.

My ostatní se však musíme ptát: jak dlouho náš počítač vydrží bez nabití? Zvládne to, co po něm chci, i když nebude zapojen do sítě? Faktem je, že valná většina z nás jej má zapojen prakticky neustále. Je to samozřejmé, pokud jej chceme používat celý den, ovšem málokdo si uvědomí, že tento způsob zacházení poškozuje baterie, které jsou v něm umístěné. A věřte, že baterie do notebooku se občas poměrně těžko shánějí.

Ovšem pokud jej používáme jako stolní typ, nestačí jen mít zapnutý v zásuvce, bez toho, že bychom bateriím věnovali vůbec nějakou pozornost? Odpověď zni, že nikoliv. Zde je totiž další markantní rozdíl mezi stolním typem a laptopem.

Málokdo to ví, ale i běžný stolní počítač má své baterie. Mají skutečně malou kapacitu a slouží především k tomu, abyste při náhlém výpadku proudu stihli uložit svou rozdělanou práci dřív, než se stroj vypne. U notebooku nic takového nenajdeme, neboť tuto funkci mají suplovat baterie klasické.

dvě děti radující se u notebooku

Pokud tedy dojde k přerušení dodávky elektřiny, pokud jsou baterie vybité či pokud tam vůbec nejsou, dojde k okamžitému vypnutí přístroje a tím i ke ztrátě veškerých neuložených dat. Uživatel tak nemá šanci, aby svou práci zachránil.

Proto je jasné, že se vyplatí i u notebooku, který používáme v domácnosti a nikam jej nepřenášíme, pečovat o akumulátor a při jakékoliv poruše je vyměnit. Předejdete tak mnoha nepříjemnostem, zvláště pokud jej používáte pro svou práci.

Previous
Next