Skip to Content

Proč jsou micerální vody tak oblíbené?

Closed
by 27 dubna, 2023 Produkty

Před pár lety snad nikdo vůbec netušil, co si představit pod pojmem micerální voda (i když svůj původ má již v 90. letech minulého století – a to kde jinde, než ve Francii). V současnosti již jsou micerální vody velmi populární po celém světě a mají miliony spokojených uživatelek. Existuje velké množství druhů od všech možných značek, k dostání jsou v běžných drogeriích i v lékárnách.

Protože je ale docela možné, že přesto někdo neví, co si přesně pod tím pojmem představit, je dobré si o tzv. „micerálkách“ něco blíže povědět…
Co to je micerální voda a k čemu slouží?

Micerální voda je primárně určena k šetrnému odlíčení od make-upu a důkladnému vyčištění pleti od dalších případných nečistot jako jsou například usazené částečky prachu či kožní maz.

Od klasických odličovadel, ať už mlék, krému či odličovacích olejů, se liší především tím, že je opravdu šetrná. Proto je vhodná pro všechny typy pleti, ale vyrábějí se i micerální vody, které jsou přímo určené například na suchou a citlivou nebo naopak mastnou pokožku. Protože je obecně velmi dobře snášená, ocení ji i ženy, které na obličeji jinak téměř nic nesnesou.

Může jít například o ženy, které trpí atopickým ekzémem v obličejové části nebo jsou velmi náchylné k tvorbě vyrážek či kopřivky. Ani při pravidelném a časté používání nedochází k poškození přirozené ochranné bariéry pokožky, což je další důvod, proč je micerální voda tak dobře snášena.

Princip, na kterém funguje, spočívá v tom, že tato speciální voda má výborné vlastnosti dvou druhů:

1. hydrofilní – odstraňuje nečistoty rozpustné ve vodě
2. lipofilní vlastnosti – váže na sebe například kožní maz či líčidla

A co za tyto skvělé účinky může? Je to skutečnost, že obsahuje ve vodě rozpuštěné olejové molekuly, tzv. micely (ty jsou viditelné pouze pod mikroskopem).

Previous
Next