Skip to Content

Nejčastější závady počítačového hardware u opravy PC Beroun

Closed
by 4 února, 2019 Podnikání

Vadné sektory na disku – jestliže je váš pevný disk vyroben klasickou technologií otočné mechanické plotny se snímačem a nejde o paměťové médium SSD, může se v průběhu času i v tomto hermeticky uzavřeném prostředí objevit závada, kterou lze detekovat jednoduchým softwarovým testem. U diskových jednotek se jedná o nejčastější typ závady. Řešení je však pouze jediné, buď výrobek reklamovat, jestliže je ještě v záruce, anebo vyměnit za nový kus. Někteří specialisté zvládnou vadné sektory obejít, rozdělit disk na dílčí sekvence, tzv. partitions, a používat jej nadále, to se však doporučuje pouze jako nouzové řešení, neboť se mohou brzy vadné sektory objevit i v dalších částech diskové plotny.

technologie

Vadné paměťové moduly – závada se může objevit i v paměťových modulech, projevuje se zasekáváním systému, pády programů a chybami při ukládání změn v souborech. Paměti se testují (nejen) u oprav PC Beroun sofistikovaným softwarem (memtesty) a opět zde platí stejné pravidlo, jako u diskových jednotek. Při zakoupení počítače se vždy vyplatí provést test jak disků, tak i pamětí, a předejít tak zbytečným reklamačním řízením.

Zdroje– transformátory pro přívod elektrického proudu nebývají příliš poruchové, jejich životnost však není neomezená. Nejčastěji se u nich pokazí ventilátor, který se buď zadírá vlivem prachu a mastnoty, nebo jde o vyběhané ložisko, jež výrazně zvyšuje hlučnost. Jestliže přidáváte nová hardware, může se stát, že zdroj již nezvládne poskytovat dostatečný příkon a je třeba jej nahradit silnějším, zvláště u přídavných náročných modulů, jimiž jsou např. výkonné grafické karty.

pevný disk

Základní deska– u starších typů, které jsou v provozu řadu let, velmi trpí některé součástky, zejména kondenzátory. Mohou být vadné již na první pohled, projeví se to vytékající kapalinou z jejich korpusu. Základní deska je osazena mnoha citlivými elektronickými součástkami a jednotlivé obvody mohou mít životnost velice různorodou. Větší pravděpodobnost závady však vzniká vždy tam, kde je obvodů nejvíce, tedy u drahých motherboardů s mnoha možnostmi připojení periferií, s více sloty pro grafické karty, PCI sloty, moduly pro připojení SATA a IDE zařízení, USB porty atd.

Previous
Next