Skip to Content

Krbová kamna se hodí do každého interiéru

Closed
by 17 února, 2019 Produkty

Bohužel podstatně více si jich užijí ale majitelé rodinných domků nebo vytápěných domů, kde je funkční komín. Je pravdou, že moderní technologie došla tak daleko, že si můžeme pořídit i krb s umělými plameny. Má to sice také svoje kouzlo, ale k přírodnímu teplu a praskání dřeva to má hodně daleko. Krbová kamna vytvářejí příjemné teplo a útulnou atmosféru. Nebudeme si nalhávat, že pokud nejsou zase až tak příliš velké mrazy, tak šetří i naši peněženku, jelikož některé druhy dokážou bez problémů vytopit místnost a pokud jsou udělané teplovzdušné rozvody po domě, tak se dostane ještě zbytkové teplo do dalších prostorů. Otázkou je, jaké kamna zvolit. Je v podstatě jasné, že se musí hodit do interiéru svým designem.

oheň

Volně stojící nebo krbová vložka

Všechno je dobré si rozmyslet dříve, než se vydáme na nákupy. Volně stojící kamna mají samozřejmě daleko větší možnosti, jak a kam je postavit. Pokud se rozhodneme pro krbovou vložku, tady musíme počítat s obezdíváním a budeme tu muset trochu stavět. Dobré je počítat i s prostorem pro dřevo, jelikož nikomu se nebude chtít pak běhat ven pro polínka. V podstatě jak se rozhodneme je na našem přesvědčení a také na samotném výkonu, co od topení očekáváme. Důležitá je rozhodně volba celkového designu a obložení kolem samotných kamen, jelikož se neubráníme nečistotám okolo nich.

veranda

Obklad je velmi důležitý

Především se dá snadno udržovat v čistotě a to podstatně lépe, než jen čistě vymalovaná zeď. Navíc působí velmi přirozeně a elegantně. Pokud si zvolíme obklad z kamene, tak uděláme jen dobře, jelikož to bude působit velmi příjemně i na pohled. Je důležité myslet na bezpečnost i před samotným prostorem a kamna nebo krbovou vložku ještě doplnit o vhodnou dlažbu. Přece jenom kdyby vypadl žhavý uhlík, aby neponičil nic kolem sebe. Tvrzené sklo pod krbová kamna je dost častým řešením, které přináší moderní technologie. A například v kombinaci s umělým kamenem vytváří dokonalý pár, který působí vysoce elegantně a především je po všech stránkách bezpečný.

Previous
Next