Skip to Content

Jak uhlídat podnikové jmění?

Closed
by 20 června, 2019 Podnikání

V každé dobře hospodařící firmě by mělo platit, že v ní nevládne chaos, nýbrž pořádek. A že je tedy její majetek pod náležitou kontrolou, aby ho nebylo možno zcizovat ani zneužívat.
To je teorie. Ovšem jak toho dosáhnout v praxi? Zejména pokud mají být hlídány firemní osobní a nákladní automobily, stavební či zemědělská technika nebo dejme tomu lokomotivy?
To už je docela oříšek. Ovšem oříšek, který už byl dávno rozlousknut. A to těmi, kdo vymysleli, zrealizovali a nabízejí RMC systém.

GPS hands free

Tento unikátní způsob umožňující satelitní sledování vozidel https://www.rmc-system.com/ je totiž právě tím, co by firmy provozující techniku, jež se musí, co chvíli přemísťovat z místa na místo a nelze ji tak efektivně fyzicky kontrolovat, měly mít. A to proto, že se díky tomuto systému dá kontrolovat i zdánlivě nezkontrolovatelné.
Stačí tento způsob sledování aplikovat na každý kus techniky, na němž je ho zapotřebí, nastavit to, co má být sledováno, a pak se už jenom kdekoliv u počítače kdykoliv přesvědčovat, děje-li se to, co se má dít.

jedoucí vůz

Což má celou řadu plusů. Majitel nebo šéf firmy či jimi pověřený jedinec nemusí být vůbec přítomen na místě, může si sedět u počítače připojeného na internet naprosto kdekoliv a přesto se kdykoliv dozví cokoliv, co si přeje vědět. Jak je ta která technika vytížená, kde se nachází, kdo a jak ji obsluhuje, kdo z ní (nebo z firemní karty) krade pohonné hmoty, případně kdo ji krade rovnou celou.
Všechno se provalí, a to podle zájmu oprávněné osoby hned nebo až následně z uložených dat, nic nezůstane utajeno. A je tu současně i nesporný důkaz, proč má být jeden zaměstnanec odměněn a druhý potrestán, případně vyhozen nebo předán do rukou strážců zákona. Kvůli produktivitě nebo třeba stylu jízdy, případně kvůli čemukoliv jinému, co je systémem zjištěno a zdokumentováno.
A to se to potom podniká!

Previous
Next