Skip to Content

Dřevěné terasy jsou stále v kurzu

Closed
by 3 června, 2019 Produkty

Všichni majitelé domů a chat neustále vylepšují vše v jejich interiérech a totéž platí i o venkovní ploše, náležející k domu. Každý se chce cítit příjemně a pohodlně i ve chvílích, které trávíme venku při posezení s rodinou, či přáteli. Většinou se nabízí posezení na takzvaných terasách, které mohou mít mnoho různých podob, dle vkusu a finančních možností majitelů.

Nářadí položené na dřevěné podlaze

Naše společnost přichází s nabídkou zajímavého a tradičního materiálu, jakým jsou terasová prkna, jejichž použití má velmi široký záběr. Díky jednostrannému drážkování, lze druhou hladkou stranu použít k výrobě zahradního nábytku, k obkladu venkovních i vnitřních zdí, ale nejčastěji jsou využívána na podlahy teras, balkónů a zimních zahrad. Prvotní velká poptávka po exotických dřevech jako teak, bangkirai, nebo massaranduba se zvolna obrací ve prospěch dřevin pocházejících z evropských lokalit, popřípadě ze Sibiře. Ty totiž daleko příznivěji reagují na klimatické změny, jako je mráz a sušší podnebí. Jedná se zejména o modřín sibiřský a borovici severskou. Pokud si chcete být jisti výdrží a odolností použitých prken, pak vybírejte takzvanou termo borovici s jemným, nebo hrubším drážkováním. Tato prkna jsou ošetřena technologií vysokého zahřátí s odstraněním téměř veškeré vlhkosti, aby následně byla spět potřebná vlhkost dodána. Tímto postupem se docílí těchto vlastností:

• změna odstínu na karamelově hnědý

• zvýšení tepelně izolačních vlastností

• odstranění pryskyřice

• vylepšení tvarové stálosti
Pila-příčný řez

Pro zdárnou realizaci terasové podlahy vyberte v našem obchodě také další komponenty, jako jsou podkladové hranoly a nerezové vruty určené jak do dřeva, tak do plastových T-klipů, držících prkna od sebe ve vzdálenosti cca 5 mm, což je u těchto pochozích ploch běžný rozestup.

Vylepšete vzhled vaší zahrady pomocí našich terasových prken ještě tento podzim!

Previous
Next