Skip to Content

Daně vs. účetnictví. Co musí mít malá firma?

Closed
by 16 března, 2019 Www

Pokud začínáte s podnikáním, tak si zaručeně s daňovým přiznáním nevíte rady. Díky bohu, že si můžete zajistit pomoc. Účetní a daňoví poradci vám se vším pomohou, ale musíte vědět, co potřebujete. Když vám vypracují nesprávnou variantu, tak nezískáte správný základ pro výpočet daně, což vás může stát poměrně dost peněz. Finanční úřad vám totiž nic neodpustí a dostanete od něj tučnou pokutu.
zpracování účetnictví

Vše přenechte specialistům

Nejste-li si naprosto jistí v kramflecích, tak své finance svěřte vzdělanému a zkušenému odborníkovi. A kromě referencí a ceny za práci se dívejte také na to, zda je pojištěn. Z titulu svého výkonu funkce by měl být pojištěn. Za jeho chyby tak nebudete zodpovědní vy, ale on sám. A to je samozřejmě velmi důležité, protože byste neměli platit za jeho chyby.

Perfektně vedená evidence je naprostým základem pro každého podnikatele a živnostníka. Účetní a daňoví poradci mají každý jiné kompetence. Z toho důvodu vám skutečný profesionál doporučí služby toho druhého, když to pro vás bude to nejlepší. Vytvoření dokonalé evidence není nic snadného a rozhodně byste se do toho neměli pouštět sami. Pokuty poté mohou být dost vysoké.
kancelářský pořadač

Jak na pokuty

Rozdíly a výběr mezi účetními a poradci jsou především u rizik, která přinášejí pro všechny společnosti. S daněmi je samozřejmě spojena spousta pokut při špatném vedení evidence. Některé chyby mohou znamenat i milionové sankce. V případě poradců jsou jejich chyby hrazeny z pojištění, nicméně u účetních to tak není. U nich byste se proto o jejich kvalifikaci měli skutečně zajímat.

Všechny sankce jsou vyměřeny podnikateli, který je může vymáhat na daném odborníkovi. Pokud chyba vznikla jeho zaviněním, je povinen pokutu uhradit a spolupracovat a její nápravě. To se týká poradců.

U samostatných specialistů je to jinak, protože celou šíři sankce a chybně provedených úkonů nemusí jejich pojištění pokrýt. Živnostník i specialista se tak mohou dostat do velmi nepříjemné situace, která bude právně složitá, zdlouhavá a dost drahá. Vždy si proto dávejte pozor na to, koho si najmete .

Previous
Next