Skip to Content

Čím se řídit, když kupujeme akumulátor do aku vrtačky?

Čím se řídit, když kupujeme akumulátor do aku vrtačky?

Closed
by 20 ledna, 2020 Produkty

Akumulátorová nebo také aku vrtačka je zařízení, které je součástí prakticky každé domácnosti. Je téměř nezbytné pro různé drobné správky, které je potřeba doma čas od času udělat. To samozřejmě znamená, že je poměrně často využívána a tím pádem dochází k jejímu opotřebení. A tento fakt platí pro všechny její části.

Čas od času je tedy třeba koupit novou část, či ji spravit. A to samozřejmě platí i pro akumulátor do aku vrtačky. Ty patří k částem, které se opotřebovávají nejrychleji. A není divu. Většina z nás nedodržuje správný postup nabíjení, čímž jeho životnost ještě zkracuje.

aku vrtačka vyvrtávající díru do cihly

Jak bychom tedy měli postupovat? Za prvé, a to platí především při prvním použití, je dobré počkat s nabíjením až do chvíle, kdy je z akumulátoru vyčerpána veškerá energie. To umožní správné naformátování a i správný provoz. A neprohloupíme, pokud jej budeme používat až do absolutního vybití. Samozřejmě ne vždy je to možné, přesto je to doporučený postup.

Dalším faktorem je délka nabíjení. Mnoho z nás jej nechává v zásuvce, dokud není znovu potřeba. A to je velká chyba. Měli bychom jej odpojit, jakmile je nabíjení dokončeno. Další pobyt v elektrické zásuvce slouží jen k tomu, že se namáhají a opotřebovávají kontakty.

Avšak i pokud se o něj staráte dobře, stejně je nutné jej čas od času vyměnit. Čím bychom se v tomto případě měli řídit?

V první řadě bychom neměli mít cenu jako hlavní kritérium. Jistě, můžeme mít určitý limit, nad který jít nemůžeme, ovšem stejně jako není dobré kupovat levné věci, tak platí i to, že co je drahé, nemusí být nutně i kvalitní. Je proto nutné poohlédnout se po jiných parametrech.

Tím nejdůležitějším je zde výdrž, tedy jak dlouho vydrží akumulátor pracovat na jedno nabití. Není nutné dodávat, že čím déle, tím lépe. Je také dobré se podívat, zda je zrovna s vaší vrtačkou kompatibilní. Pokud možno, je dobré kupovat akumulátor stejné značky, jako je vrtačka.

https://pixabay.com/cs/photos/vrta%C4%8Dka-fr%C3%A9zov%C3%A1n%C3%AD-fr%C3%A9zka-vrt%C3%A1n%C3%AD-444493/

Je jasné, že je potřeba zvážit mnoho faktorů, přičemž každý je svým způsobem důležitý. Jen tak totiž dojdeme k plné spokojenosti a vrtačka bude pracovat tak, jak potřebujeme.

Previous
Next