Skip to Content

Zimní běžkování

Closed
by 27 dubna, 2023 Sport


KRKONOŠE
Krkonošský běžecký ráj propojuje pravidelně upravovanými běžeckými tratěmi celé Krkonoše. Jednotlivé krkonošské oblasti jsou totiž propojeny a prolínají se, takže je můžete na běžkách projet celé. Pokud chcete srovnávat s evropským měřítkem, Krkonoše vám nabídnou stejnou úroveň lyžování. Jejich velkou výhodou je nadmořská výška, díky které leží na hřebenech sníh až šest měsíců. Na 600 kilometrů vyznačených a upravovaných tras vedoucích překrásnou přírodou čeká na své příznivce. Lyžařské stopy zde pravidelně každý rok využívá až jeden milion návštěvníků.

ŠUMAVA
Šumavská zimní krajina je velmi vhodná pro běžecké lyžování. Mají zde hustou síť udržovaných běžeckých tratí přes celou Šumavu, které mají pozvolná stoupání i mírné sjezdy. Navíc zde jezdí linkové autobusy, které vás dovezou na vámi vybraná místa.

BESKYDY
Více než 200 kilometrů upravených běžeckých tras vás čeká v Beskydech. Nabízejí neopakovatelné kouzlo na hřebenových trasách, kde je jen mírné převýšení. Na hřebeny jezdí lanovka, na níž se můžete kochat pohledy na krásnou přírodu. Náročnost trasy si vyberete podle vašeho uvážení. Pro dobrodruhy zde čekají náročnější tratě, rovinné jsou zase vhodné pro rodiny s dětmi.

NĚMECKO
Krušné hory jsou jedno z nejdelších českých podhůří naší země na hranici s Německem. Na běžky tedy můžete nasednout v Čechách a snadno dojedete až za hranice. Cestou najdete několik středisek, která jsou vzájemně propojena běžeckými stopami. Jejich velkou výhodou je brzký sníh. Vybírat můžete ze 120 kilometrů různě náročných tratí.

RAKOUSKO
Vysokohorské běžkování na zasněžených pláních, kde kolem dokola není nic jiného, než zasněžená krajina s majestátními panoramaty. Běžkařské trasy zde zaručují jistý klid a pohodu. Vybírat můžete od běžeckých stop pro rodiny s dětmi, až po velmi náročné varianty se stoupáním a sjezdy. V Rakousku nabízejí speciální značku kvality běžeckých stop, která zaručuje optimální podmínky.

Previous
Next