Skip to Content

Krása je v každé z nás přirozeně, jen si správně vybrat střih vlasů

Closed
by 27 dubna, 2023 Móda

Jak vylepšit svoji image, lehce a vždy, dle našeho vkusu? Jak mít krásnou pleť, být dobře nalíčená a mít dokonalé druhy módních oděvů a to vše spojit s půvabem vlasů se správným střihem? Věřte, že to lze velmi lehce a není to žádný problém.
Při výběru účesu je důležité zvážit následující faktory:
–          tvar a rysy obličeje
–          kvalita vlasů
–          postava
–          náročnost údržby účesu
 

Tvar a rysy obličeje jsou nad míru důležité

 

 
Podle druhu obličeje, si zvolíme svůj účes. Mezi základní tvary obličeje patří:
1.      hranatý tvar– snažte se účesem obličej doladit do oválného tvaru. Vlasy foukejte do výšky a boky sestříhejte do obličeje přes lícní kosti. Ideální jsou asymetrické účesy, které působí bohatě. Vyhněte se zarovnanému polodlouhému účesu, rovně střižené ofině a pěšince na střed.
2.      trojúhelníkový tvar– cílem je vytvořit zdání oválného tvaru
3.      srdcovitý tvar– je vhodná delší ofina pro zúžení čela a bohatost vlasů ve spodní části kolem lícních kostí.
4.      oválný tvar– považován za ideální. S troškou vkusu pak lze nosit jakýkoli účes ve všech délkách.
5.      kulatý tvar– je třeba ho opticky zúžit. Snažte se účes vytvarovat do výšky a strany mějte uhlazené nebo nakrátko. Vyhněte se širokým účesům a bohatým kudrlinám a volte např. postupné sestřihání


Kvalita vlasů a postava

 

 
Ne každý účes, může být aplikován na každé vlasy. Velikou roli, hraje taktéž kvalita vlasů a jejich vrozené vlastnosti.Zda je účes vhodný pro Váš typ vlasů by měl rozhodnout kadeřník. Pro ženy silnější postavy není vhodný příliš krátký účes. Stejně tak malé ženy by se měly vyhýbat záplavě kudrnatých vlasů, které opticky zvětšují hlavu. Poměr velikosti hlavy a těla by byl potom nevyvážený. Rada kadeřníků, je také na místě.
 


Náročnost údržby vlasů

 

 
Jsou účesy, které stačí ráno pouze rozčesat kartáčem a za pár minut je všechno hotovo.

Existují ale i takové, jejichž úpravou je třeba se zabývat déle a to s fénem, kulmou i s žehličkou na vlasy. Zvolte si tedy účes, který vyhovuje Vám a Vašim časovým možnostem a také, Vaší povaze. Pokud nejste typ člověka, který každé ráno rád tráví mnoho času před zrcadlem, zvolte si raději nenáročné druhy účesů a střihy vlasů.

Každá z nás, je od přírody krásná přirozeně, ale pokud se chceme ještě vylepšit, patří do módních trendů i styl a tvar našeho účesu.
Dejte tedy na naše rady, které jsou základní a hlavní pomoc, jak na krásu, nechte na odborníkovi.

Previous
Next