Skip to Content

Užívejte si jízdu na kole

Closed
by 3 listopadu, 2018 Móda

Patříte mezi rekreační a amatérské cyklisty, kteří si rádi za pěkného počasí vyrazí na kolo? Pokud vás cyklistika jako taková baví, určitě neváhejte investovat ještě pár stovek korun do další výbavy, která s tím úzce souvisí. Velmi důležité, ačkoliv se vám to tak možná na první pohled nejeví, jsou právě kraťasy na kolo. Bez těch byste podávali mnohem horší výkony a vaše jízda by vás nebavila tolik, jako za normálních okolností. Investovat do skvěle padnoucích kraťasů se tedy opravdu vyplatí.

žena na kole

Kvalitní výstelka je základ

Možná se ptáte, proč by vám na kolo nemohli stačit obyčejné kraťasy, tepláky nebo jiné sportovní kalhoty, které používáte i na provozování jiných sportů a volnočasových aktivit? Odpověď je poměrně jednoduchá. Je potřeba si uvědomit, že sedlo je opravdu velmi tvrdé, což pocítíte hlavně po několika desítkách minut jízdy. Pokud tedy nechcete, aby vás doslova brzdila veliká bolest sedacích kostí, tak je potřeba myslet na kvalitní výstelku. Cyklo kraťasy Craft disponují kvalitní výztuží, která je ergonomicky přizpůsobená tak, že bude skvěle chránit celý váš sedací aparát. V praxi to bude znamenat to, že nebudete pozorovat žádné potíže ani po desítkách najetých kilometrů. Stále se vám bude šlapat výborně, a jediné, co vás bude limitovat, je vaše kondička a výkonnost, nikoliv potíže s bolestí.

ruce na řidítkách

Pro muže i pro ženy

Cyklistické kraťasy se vyrábějí samozřejmě jak pro muže, tak i pro ženy. Nenechejte se zmást, že se jedná o ten samý produkt, jen v jiném číslování. Tak to rozhodně není, anatomie ženské a mužské pánve je trošku jiná, takže je potřeba, aby si dámy kupovali opravdu ženské kousky, a páni naopak ty mužské. Volba správné velikosti je další oříšek – je nutné, aby vám daný kousek opravdu sedět, nebyl vám příliš upnutý, což by vás mohlo nepříjemně svazovat a omezovat, ale ani příliš velký, což by vás mohlo naopak brzdit.

Previous
Next