Skip to Content

Půjčte si dodávku a stěhujte, jak se vám zlíbí

Closed
by 7 března, 2020 Podnikání

Stěhování je záležitost nutná, byť velmi nepříjemná a neoblíbená. Zpravidla je s tím spojeno mnoho starostí, od samotného balení, přes skládání do vozidla, až po stěhování na místo určení. Málokdo však má k dispozici dodávku nebo podobný užitkový vůz, kterým by bylo možné všechno přepravit během jednoho dne. Právě proto je lepší, když si člověk nějaké takové vozidlo půjčí. Kde to má však udělat? Stačí se podívat na kdejakou půjčovnu, kde se dá rychle zjistit, jak jsou částky za pronajatí takového vozidla vysoké. Neplatí to však všude, neboť některé nákladní dodávky k zapůjčení jsou velmi dostupné.

poštovní dodávka

Z jakých vozů byste si měli vybírat?

Základem je promyslet, jaký prostor budete potřebovat. To znamená alespoň orientačně všechno dát dohromady a určit, kolik metrů krychlových budete potřebovat v nákladovém prostoru. Nemusíte přitom skutečně veškerý nábytek měřit, jako spíše si uvědomit, jestli máte opravdu hodně věcí nebo málo věcí, které potřebujete převést. Na základě tohoto zjištění pak budete vybírat mezi jednotlivými vozidly. Ty jsou od sebe odlišné mnoha vlastnosti, které jsou následně zohledněny v ceně vypůjčení:

  • Vnitřní nákladový prostor
  • Počet míst k sezení
  • Nadstandardní vybavení v podobě stěhovacích potřeb
  • Možnost dojezdu, případně i za hranice státu
  • Dálniční známka k dispozici
  • Kvalita pojištění, včetně možnosti asistenčních služeb

vozidlo v Asii

Z tohoto všeho byste si měli být schopni vybrat, neboť to dodávka, to naprosto jiné vlastnosti, tedy hlavně ta nejdůležitější, a to velikost vnitřního prostoru. Právě tam totiž budete všechno skládat, a proto je třeba promyslet i možnost, že pojedete vícekrát, ale za to s menším vozidlem, nebo jenom jednou, ale za to s nákladním automobilem větších rozměrů. Když si však nevíte rady, není lepší možnosti, než si nechat poradit někým zkušenějším.

Previous
Next