Skip to Content

Práce v oblasti IT

Closed
by 27 dubna, 2023 Www

Rádi byste vystudovali vysokou školu, jejíž obor má určitě do budoucna uplatnění? Nebo se chcete profesně věnovat něčemu, kde je široké pole působnosti, vzdělávat se budete celý život, můžete pomáhat milionům lidí a pracovní místo najdete bez problému u nás i v zahraničí?

Baví vás práce s počítačem? Jste fascinování světem Internetu, webových designů, funkčností aplikací? Pak vaše příští kroky musí směřovat do světa IT. Je jedno, jestli teprve míříte na vysokou školu, hledáte zaměstnání, nebo chcete založit svoji firmy. Ve světě IT se rozhodně uplatníte a neztratíte i přes velkou konkurencí.

Oblast IT je široká. Velice často se lidem z IT stává, že je známí zastavují, zda by se nemohli podívat na jejich tiskárnu, že jim nefunguje. Velice se podiví, když jim tzv. ajťák odpoví, že tiskárnám nerozumí, ať si raději zajde do servisu. Ale opravdu, v IT je nepřeberné množství pozic od správy systému, revizi hardwaru, přes developerské a testerské pozice po návrhy designu. A to nemluví o manažerech, produktových vedoucích, kteří to všechno musí zastřešovat.

Zamiřme do světa webů (webových stránek) a naznačme několik oblastí, kterým se můžete věnovat profesně či studijně a určitě neuděláte chybu.

1.       Web designér
Jsi-li kreativní, baví tě ladit vzhled webu, navrhovat barevná schémata, nebráníš se JavaScriptu či psaní v PHP, pak toto může být tvůj příští job. Často ho lze vykonávat z domu anebo rovnou na živnostenský list. A ruku na srdce, dnes potřebuje webové stránky téměř každý.

2.       Kodér webových aplikací
Nebudeš si hrát s designem ani textem, ty půjdeš rovnou k jádru věci, aby vše fungovalo jak má. Například vytvořit odesílací formuláře anebo rovnou celý e-shop. Vývojáři jsou stále velmi poptáváni na trhu a benefitů v zaměstnání je čím dál více. I práce z domu je možná.

3.       Copywriter webových prezentací
Další z prací, která lze snadno vykonávat vzdáleně a na vlastní živnost. Pokud si rád hraješ se slovy, nechybí ti kreativní nápady, pak se porozhlédni po nabídkách po copywriterovi.

Prací točící se kolem webů je ale mnohem více – správce sítě či databáze, osoba zodpovědná za logistiku v e-shopu, bloger, marketingový specialista na sociální sítě, fotograf pro webové portály, SEO specialisté a další.

Previous
Next