Skip to Content

Než si přinesete nového kamaráda domů

Closed
by 10 října, 2018 Produkty

Chystáte se pořídit si nového kamaráda a chcete, aby bydlel s vámi v bytě či domě? V tom případě bude i náš nový malý kamarád hlodavec potřebovat své vlastní „ubytování“, aby se u nás cítil dobře, příjemně, bezpečně a měl vlastní výběh, což je velice důležité.

domeček z kokosu

V sortimentu najdete široké množství různých produktů. Klece pro křečky se vyznačují svou velikostí. Jsou totiž daleko menší, než je tomu v případě jiného produktu. Jelikož jsou i jejich nájemníci maličcí, nepotřebují tolik prostrou, jako je tomu například v případě zakrslých králíků. Stačí jim malý domeček a většinou něco na hraní. Obecně se do výběhu dává kolo, na kterém se mohou točit, což je hrozně baví. Krátí si tím dlouhou chvíli, pokud tedy zrovna nespí nebo nepapají něco dobrého.

o Každý druh hlodavců potřebuje vlastní vytříbenou potravu a také dostatek prostoru ve svém výběhu. Můžete vybírat z různých druhů, dokonce i podle barev, nebo velikosti.
křeček v ruce

I. Než si přinesete nového kamaráda domů, už byste měli mít tyto základní potřeby připravené. Zejména místo, kde bude křeček bydlet. Bude to místo, které se velice brzy stane jeho domovem na celý život, takže si jistě i vy přejete, aby se ve svém novém domově cítil příjemně, dobře a bezpečně.

II. Připravit bychom si měli místo, kde jej budeme chovat, jeho obydlí a také všechny ostatní doplňky. Pokud to situace dovolí, je dobré rovnou zakoupit také napáječku, podestýlku, misku na potravu a speciální granule, kterými našeho nového kamaráda budeme krmit. Potrava tvoří velkou část celého dne a samotného jídelníčku. I přesto, že je tento druh hlodavce spíše nočním tvorem.

Není hlodavec jako hlodavec

Věděli jste, že právě tito malí hlodavci nás poznávají podle čichu? Je to jejich základní smysl, kterým poznávají nejenom lidi, ale také kamarády mezi sebou ve skupině. Mají vysoce vyvinutý sluch. Dokonce zaznamenávají některé frekvence ultrazvuku.

Dbejte na správnou potravu a životosprávu. Mějte svého nového kamaráda rádi a uvidíte, že si bude u vás spokojeně žít.

Previous
Next