Skip to Content

Náctky zase nosí bagry

Closed
by 27 dubna, 2023 Móda

Je to zvláštní, jak se ta móda pořád vrací a opakuje. Když se zamyslím, co jsme jako malé holky či spíše teenagerky nosily na sobě my, starší a pokročilé, se čtyřicítkou na krku, je to tady zas. Naše mámy se nám smály, že jim z šatníku vytahujeme věci z let šedesátých, a my se zase našim holčičkám divíme, že nosí to, co my před pětadvaceti lety.

Tenkrát každá z nás musela mít pořádné „traktorky, bagry či farmářky“- což jsou botky veliké kotníkové s kulatou špičkou, šněrováním a hlavně pořádnou a tlustou gumovou podrážkou. Tenkrát byly všechny žluté či žlutohnědé barvy, nebylo výběru. Dnes jim holky říkají workerya jsou cool. Ty žluté přežijí i nás, ale dají se krásně koupit třeba v pastelových barvách. Růžové, bledě modré či bílé s průhlednou podrážkou stojí fakt za to.

Botky s hvězdičkou

Když ještě zůstaneme u bot, takové „číny“to bylo kdysi něco! Bílé (výběr byl velmi jednoduchý) kotníčkové tenisky s gumovou špičkou nesměly chybět v žádném botníku. Co v botníku jistě nechybí dneska, jsou „conversky“ tenisky ne nepodobné těm našim totalitním. Můžeme vybírat z různých vzorů a barev a střídat podle nálady

Díra není vada

Dodnes si vzpomínám, jak jsem to doma schytala, když jsem si vyrobila nůžkami svoji první díru do zánovních džínsů. Tenkrát jsme jim říkali „rifle“a díry na kolenou byly fakt boží. Dneska se díry vyrábí přímo v továrnách, mnohdy jsou džíny děravé jak řešeto, že na náctkách drží téměř silou vůle a mamky jsou dávno smířené s tím, že to tak prostě je. A je to fajn.

Kolečka prostě frčí

Jo jo, i my jsme frčeli. Brusle se čtyřmi kolečky přichycené řemínky k botě a dnes už opravdu neskutečné skateboardy, na kterých jsme se proháněli my, dnešní čtyřicátníci, jsou už spíše exponáty do muzea. Dneska to jede jinak. Skaty, longboardy a další barvami hýřící kolečková prkna jsou prostě in a především, jak jsem zjistila, hlavně u dospívajících holčiček nezbytným doplňkem. Navrch tílko, kostkovanou košili a nezbytný mobil na selfíčka….a jedeeeem!!!

Previous
Next