Skip to Content

Děti a sport

Closed
by 27 dubna, 2023 Sport

O dnešních dětech se většinou tvrdí, že nejsou příliš pohybově zdatné a raději sedí celý den u televize nebo hrají hry na počítači. Přitom se i dnes najde hezká řádka juniorů, kteří jsou fyzicky aktivní a praktikovat sport je pro ně běžná rutina. Jak ale docílit toho, aby se z vašeho dítěte nestala jen figurka staticky sedící u televize či počítače?

Zkuste jít sami příkladem
Děti již od raného věku napodobují, co vidí u svých rodičů. Pokud jim tedy ukazujete, že je běžné trávit volné chvíle před obrazovkou, nemůžete očekávat, že se z vašich potomků stane vrcholový sportovec. Pokud se ale ani vy nevěnujete nějakému sportu, můžete i přesto děti ke sportu lehce přivést.

Jednoduché hry na zahradě
Prvních společných sportovních krůčků se nemusíte bát. Je ale třeba začít včas. Již od dvou let můžete zapustit základy společnými procházkami, běháním na zahradě nebo hrami v dětských bazéncích a brouzdalištích. Tyto činnosti jsou pro vás jednak finančně nenáročné a ani po vás nevyžadují fyzickou zdatnost.

Jak váš potomek stárne, přidáváte jednoduché hry s míčem, skákání přes švihadlo či jízdu na kole. Touto nenásilnou formou nebude brát dítě pohyb jako zatěžkávající a zbytečný, ale převezme ho jako běžný. Vzpomeňte si, jaké hry vás bavily, když jste byli malí. Určitě nebyly náročné, ale o to víc zábavné.

Mladší školní věk
S nástupem do školy může začít docházet na vhodně zvolené sportovní kroužky. Své dítě již dobře znáte, ale i tak přemýšlejte, který kroužek by se k němu nejvíce hodil. Není určitě dobré měnit zájmy po měsíci či podobně krátké době. Určitě není vhodné si přes své potomky plnit své nesplněné tužby z dětství. Pokud si nejste jistí, jakým směrem dítě navést, můžete využít i organizací, které se zaměřují hravou formou na sportovní náturu dětí. Během několika hodin vám poskytnou přehled činností a sportů, které by byly pro vaše dítě příhodné.

Previous
Next