Skip to Content

Jeden kabel USB-C pro všechna zařízení

Closed
by 23 září, 2018 Produkty

Především mezi notebooky začíná být tento trend více, než jasný. Pomalu by se mohly snižovat počty konektorů a postupně by se mohlo přecházet k univerzálnímu jednomu, tím pádem by byl kabel USB-C dostačujícím pro veškeré propojení. Prozatím je nutné, pokud chceme využívat tuto skvělou pomůcku pro rychlejší práci, mít po ruce několik přechodek podle typu koncovek. Pravdou je, že by nás ale pak již neomezilo žádné používání mobilního výrobku prakticky kdekoliv. Na vícero druhů elektronického zařízení si vzít s sebou jeden pouhý kabel by bylo dostačující a navíc si musíme přiznat, že by to bylo zároveň velmi praktické.

kabel konektor

Praktický vzhled

Každý má určitě zkušenosti s tím, že po čase se začnou kabely lámat a postupně vykukují malé pichlavé drátky. To samozřejmě snižuje efektivitu jak nabíjení, tak přenášení dat. Takový kabel je za chvíli k nepoužití. Výhodou univerzálního kabele je rozhodně jeho styl výroby, kdy je opletený nylonem a to zamezuje dalšímu porušení a lámání produktu. Také koncovky jsou skvěle usazené, takže se nemusíme obávat žádného vypadávání. Nabízí se nám provedení hned několika koncovek a to USB-C, Micro USB a 8 pin pro nabíjení Apple iPhone. Díky nim je zajištěný vysoký komfort.

usb konektor

Magnetický kabel – to snad ne

Ale ano, není to nic, co by nám nebo našim elektronickým miláčkům ublížilo. Je to totiž takový komfort při používání, že ho mnozí ocení teprve, až jej vyzkouší. Například během šera nebo v nočních hodinách budeme potřebovat nabít mobilní telefon, tak není nic jednoduššího, než když se kabel sám připojí a rozsvítí se pro kontrolu LED dioda, která nám hlásí příjem elektrického proudu. To sice může tak trochu rozčilovat, ale na druhou stranu, když blikající světýlko zakryjeme, tak je rázem po problému. Kabely se vyrábí i v různém barevném provedení a také v odlišné metráži, takže vybrat si může skutečně každý ke své spokojenosti.

Previous
Next