Skip to Content

Jedeme naplno

Closed
by 24 ledna, 2019 Produkty

Je zvláštní, jak záchranné složky dokážou v lidech vzbudit zvědavost a napětí, jak daná záchranná akce skončí. A také možná i zklamání, když se dozví, že šlo jen o pouhý nácvik a vlastně se žádná černá kronika konat nebude. Přesto tyto složky mají v sobě ukrytou nějakou autoritu, respekt a obdiv. Jenomže bez fungující techniky by se to nikdy neobešlo. Veškerá technika musí být plně funkční a také ze spolehlivého materiálu. Když se pozorně zadíváme na sestavu hasičského automobilu, tak zjistíme, že se pod výsuvnými dveřmi schovává mnoho nářadí, techniky a vybavení. Všechno je pěkně uspořádané a má svoje místo. V mnohém jim k tomu pomáhá moderní technologie a to je vybavení teleskopickými lištami, které podle potřeby umožňují částečný nebo plný výsuv.

hasičský vůz

Sanitní vozy nezůstávají pozadu

Je pravdu, že pro svoji práci nepotřebují zrovna výsuvný žebřík, ale nicméně i zde je třeba kvalitních teleskopických lišt, především na lehátko, které je nutné pro přepravu nemocných a zraněných lidí. Díky pojezdu a výsuvu lišty, se tak ušetří mnoho síly a práce samotného zdravotnického pracovníka. Navíc uvnitř sanitního vozu musí být k dispozici mnoho jiných přístrojů, které je nutno při základním ošetření použít. Proto teleskopické lišty jsou naprosto skvělou pomůckou při práci.

žebřík

Kvalitní lišty

Jedná se výrobek, který má široké využití. Díky tomu existuje přes 100 různých druhů a provedení, které lze použít. Hodně bude záležet na prostředí a to je jak v oblasti větších otřesů nebo teplotních rozdílů. Například výsuvné police nebudou požadovat takovou náročnou konstrukci a provedení jako těžká technika. Proto se vyrábí až s možnou zátěží přes 1 000 kilogramů a samozřejmě jsou i rozdílné délky, kdy prodloužení může být klidně až tří metrové. Stejně tak některé nebudou vhodné do míst, kde jsou znatelné otřesy, kdy by profily mohly snadno přijít ke zkáze, díky kuličkám, bez kterých se to ale rozhodně neobejde.

Previous
Next