Skip to Content

Jak správně zacházet s brýlemi?

Closed
by 27 dubna, 2023 Produkty

Díky brýlím můžeme opět dobře vidět. Jsou pro nás skvělým pomocníkem a dokonce i hezkým doplňkem. Jsou ale křehké, a abychom zachovali jejich dlouhodobou životnost, je nutné se o ně nějakým způsobem starat.

brýle

Mezi ty nejdůležitější body patří:
1. Je velmi důležité dávat pozor při nasazování a sundávání brýlí. Je důležité tohle provádět oběma rukama, pokud chcete zachovat jejich životnost.
2. Vždy brýle schovávejte do pevného obalu. Nikdy je nedávejte například do sáčku!
3. Nevystavujte je vysokým teplotám.
4. Nikdy k čištění nepoužívejte papírové ubrousky. Je vhodné je čistit vlažnou vodou
a jemným saponátem. Pokud naleznete nějaké usazeniny, nechte to radši na opticích.
5. Pokud se vám s brýlemi něco stane, nikdy je neopravujte sami.
6. Dopřejte jim pravidelný servis. Alespoň jednou ročně se zastavte ve vaší optice a nechejte si zkontrolovat, zda máte vše v pořádku.
7. Dávejte pozor při pokládání brýlí. Nikdy je nepokládejte skly dolů.
8. Dbejte na velkou opatrnost před mořskou solí a chemikáliemi. Mořská sůl může narušit povrchovou úpravu brýlí a při práci s chemikáliemi je také důležité dávat velký pozor, jelikož by mohly nenávratně brýle poškodit.

brýle na počítači

Co se týče dětských brýlí, pak jejich výběr bude spíše naší starostí. Měly by být lehké, dobře sedět a hlavně pohodlné. Vždy se ale s vaší ratolesti při výběru poraďte, abyste zamezili tomu, že vybrané brýle nebude chtít nosit. Zásady, jak o ně pečovat jsou prakticky stejné jako u brýlí pro dospělé.

Na internetu naleznete mnoho návodů na to, jak se o vaše brýle starat. I když se snažíte všechny body nějakým způsobem dodržovat, mnohdy se dostanete do situace, kdy si skutečnost vlastně ani neuvědomíte. Jediným řešením je pak pořízení nových skel či obrub a v neposlední řadě i koupě celých nových brýlí.
Pokud byste se chtěli dozvědět více informací, neváhejte navštívit .

Previous
Next