Skip to Content

Bytová klimatizace chrání vaše zdraví

Closed
by 24 května, 2019 Produkty

Ve vesmíru platí jeden nepsaný zákon, že se jevy se stejnými nebo podobnými charakteristikami vzájemně přitahují. Platí to jak pro fyzikální oblast, tak i pro tu energetickou. Současný svět je plný extrémů, o tom není pochyb, lidé si svými myšlenkami a činy volí takové zkušenosti, které jim umožňují osobitý vývoj určitým směrem. S tím také souvisí množství nevhodného chování, které způsobuje různé extrémy a jednou z oblastí, kde se lidská činnost současné civilizace projeví markantně, je změna podnebí a počasí, resp. vzdušné a mořské proudy.

domovní klimatizace

Vědci již před mnoha lety zaznamenali změny v cirkulaci vzduchové hmoty, která má vliv na podnebné pásy, nesouvisí to s globálním oteplováním, ale s extrémními výkyvy. Každá výchylka od normálu se musí vyrovnat opačným stupněm, proto se neustále v extrémech střídají záplavy a období sucha apod. Problematická jsou zejména období suchy a letních veder, kdy teploty dlouhodobě narostou přes 30 stupňů Celsia.

Klimatizovaná místnost přináší obrovskou úlevu a odpočinek

Pro lidský organismus to znamená obrovskou zátěž, kterou pociťují zvláště staří a nemocní lidé a malé děti. V tomto období je důležité doplňovat tekutiny, hladinu magnézia v organismu a také se dostatečně chladit. Jde o natolik závažné téma, že se vyplatí investovat část svých úspor do bytové klimatizace Elmontech. Pásmo střední Evropy se v létě posouvá blíže jižním státům a průběh léta se u nás během posledních deseti let přiblížil Chorvatsku nebo Itálii. Výjimkou jsou pouze horské oblasti, kde se lidé cítí příjemně, ostatně letní dovolená na horách je také dnes v kurzu.

vzduchotechnika na střeše

Nejhorší situace vzniká především v důsledku nedostatečného spánku a regenerace, v průběhu dne si tělo s horkem snáze poradí, než v noci, kdy se v horku nedá spát. Spánkový deficit se pak může projevit i závažným onemocněním. Nepodceňujte výhody klimatizační jednotky, kterou lze také přitápět v jarních měsících a na podzim, kdy přichází chladné dny a centrální vytápění v bytech ještě není v provozu.

Previous
Next