Skip to Content

Vydejte se na tuzemský poznávací zájezd

Closed
by 2 ledna, 2019 Krása

Vícedenním poznávacím zájezdům v tuzemsku se věnuje celá řada cestovních kanceláří. Stávají se totiž oblíbeným typem trávení dovolené, který prochází obdobím jakéhosi comebacku. Svého vrcholu dosáhly tematicky zaměřené vícedenní autokarové pobyty již za socialismu, v polovině 80. let. Byla to doba velmi příznivá pro tento způsob využití volných dnů zejména v období prázdnin, nahrával tomu společenský systém, kdy lidé měli času sice nazbyt, ale rozhodovací proces v životě byl poměrně okleštěn restriktivními opatřeními a mnoha omezeními. Bylo zkrátka mnohem snazší vycestovat po republice zájezdovým autobusem, než-li zajišťovat pobyt mimo státy socialistického bloku, anebo se trmácet k moři jen tam, kam byl povolen vstup. Problematické bylo i celní odbavování na hranicích a tyto peripetie si řada lidí raději odpustila.

chalupa

Česká republika je jednou z nejkrásnějších zemí světa

To je však už jen dávno prožitá minulost a současným omezením jsou u poznávacích zájezdů httpswww.ivatour.czstrankytyp-zajezdupoznavacipouze finance. O pobyty v zahraničí je stále velký zájem, ale ty tuzemské v tomto směru převažují. Mohou za to dva hlavní důvody. Tím prvním je větší pocit bezpečí ve vlastní zemi, už jen z kvůli přívalu uprchlíků, kteří se usídlují převážně v zemích západní Evropy. Druhým důvodem je touha po poznání dosud nepoznaného – po sametové revoluci se otevřely brány světa a lidé houfně zamířili na všechny světové strany – tam, kde byl pobyt pro většinu z nich zapovězen.

krumlov

Postupem času se ale zájem nasytil a většina z nich si uvědomila, že i v Česku je tolik nádherných památek a přírodních krás, až přechází zrak. Jmenujme např. České Švýcarsko, Kokořínský důl a Máchův kraj, Českokrumlovsko a Třeboňsko, Posázaví, západočeské lázně, Domažlicko a Chodsko, Hruboskalsko, Lipno a Šumava, Adršpašské skály, Podyjí, střední Polabí, Krušné hory a mnoho dalších.
Ať už se tedy vydáte kamkoli, na třídenní nebo sedmidenní zájezd, uvědomíte si, kolik zajímavých míst jste dosud znali jen z vyprávění anebo z fotografií na webových prezentacích.

Previous
Next