Skip to Content

Společnost za korunu

Closed
by 5 září, 2018 Podnikání

Pokud si chcete založit s.r.o. a mít s tím co nejméně starostí, pak stačí najít si vhodnou firmu, která se o vše postará a kontaktovat ji tím, že vyplníte příslušný formulář. Neschůdnější je začít podnikat tak, že se založí společnost s ručením omezením. Přináší to své výhody. Jsou z nich je i to, že je zde majetek společníků oddělen od toho soukromého. V případě, že dojde k nějaké nepříjemné události, nemusíte mít obavu, že přijdete o svůj soukromý majetek.
§ Mnoho firem, které vyhlašují pro své zakázky výběrová řízení, také upřednostňují s.r.o. anebo i akciovou společnost.
§ Fyzické osoby s živnostenským listem mají v tomto případě tak trochu smůlu.
§ Většinou se vůbec nemohou přihlásit.
podnikatelské noviny

Některým poplatkům se nevyhnete

Od doby, kdy u nás vznikla možnost založit si společnost s ručením omezením, došlo k mnoha významným změnám. V současné době je například minimální základní kapitál pouhá jedna koruna. Není tedy problém založit si firmu, aniž by budoucí podnikatel disponoval většími finančními prostředky, nebo se dokonce musel už na samém počátku zadlužit. Jestliže využijete služeb společnosti, která vám zařídí vše potřebné , pak můžete započít svou podnikatelskou kariéru už za pět pracovních dnů. Výhody této formy podnikání poznáte také ve chvíli, kdy budete podávat daňové přiznání.
analýza grafů
§ Bylo sice řečeno, že není zapotřebí mít v podstatě žádný kapitál, ale úplně bez prostředků to přeci jen nepůjde.
§ Je zapotřebí zaplatit
o soudní poplatek pro obchodní rejstříkový soud
o poplatek za vystavení živnostenských oprávnění.
Také je nutné sepsat společenskou smlouvu formou veřejné listiny. Vše to vyjde na částku v rozmezí 7700.- až 9700.-, podle okolností. Kromě toho je ještě zapotřebí uhradit poplatek za pořízení z výpisu trestů (100.-) a katastru nemovitostí (100.-).

Previous
Next