Skip to Content

Proskákejte se ke štěstí na trampolíně s ochrannou sítí

Closed
by 9 února, 2019 Produkty

Spánek

S problémy s usínáním a nočním probouzením se dnes potýkají miliony lidí na celém světě. Příčinu hledejme v přetížení vlivem stresu, ten je totiž příčinou většiny civilizačních chorob. Přispívá k tomu i nevhodný životní styl, zejména sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. Pohyb však musí být přiměřený a příjemný, musí nás naplnit štěstím, nikoli dalším stresujícím prožitkem v posilovně. A právě odrazy a dopady na pružnou podložku jsou výrazným likvidátorem stresu. Kdo něco takového vyzkoušel např. v jump parku, zpravidla se snaží něco podobného mít i doma.

sportovní trampolína

Zabezpečení

V některých reklamních prospektech lze spatřit náčiní obnažené, na němž dovádí skupinka dětí předškolního věku. To je však reklamní trik, jak upozornit na prodávané zboží, každá trampolína by měla být opatřena ochrannou sítí https://www.goodjump.cz/ochranne-site a krytem pružin a poskytovat především bezpečí. Děti by také měly skákat pod dohledem dospělé osoby, velmi často se stává, že se na dopadové ploše pohybuje dětí víc a ty pak do sebe mohou narážet a přivodit si bolestivá a nebezpečná zranění, např. otřes mozku.

skočení

Roční období

Nejproblematičtější bývá podzim a zima, kdy se uchylujeme k pobytu ve vytápěných prostorách a venku trávíme minimum času. Výjimkou jsou pak jen lyžařské týdenní pobyty nebo občasné aktivity ve sportovních halách. Trampolína je ideální pomůckou, jak sebe a vaše ratolesti zabavit i v zimě. Za příznivého počasí můžete dovádět i při teplotách pod nulou a tento způsob pohybu je dokonce zdravější, než zimní běhání nebo cyklistika.

Formování postavy

Skákání je bezpečný způsob, jak zdravě zhubnout, posílit svalstvo a zbavit se toxického odpadu. Rozproudíte lymfatický systém, který se postará o odvod metabolitů a přebytečného tuku, zaměstnáte většinu svalů včetně těch hluboko uložených podél páteře. Podstatnou výhodou je absence přetěžování kloubů, ty totiž netrpí při dopadech na měkkou odrazovou plochu, na rozdíl od běžeckých disciplín.

Previous
Next