Skip to Content

Jak se obléknout na ples aneb tentokrát podle plesové etikety

Closed
by 5 listopadu, 2018 Móda

Pokud se chcete na ples obléknout podle základních pravidel etikety, rozhodně to není nic těžkého. Ovšem klíčem k úspěchu je daná pravidla dobře znát. Jinak vás totiž velmi snadno může potkat módní faux pas a to rozhodně nikdo nechce. My si dneska rozebereme alespoň několik málo nepsaných pravidel, které byste měli dodržet.

teenageři na plese

Nevíte, jak se na danou událost vhodně obléct? Často se stačí podívat na pozvánku. Pozvánka totiž velmi často určuje společenský dress code. Stejně tak rozhodující je i místo a honosnost akce, jinak se obléknete na ples do Opery než na menší ples v obci.

Zvolíme oblek nebo raději smoking? A co bude slušet dámám?

Ať už se rozhodnete pro smoking nebo oblek, nikdy byste neměli zapomínat na bílou košili, která by se nikdy neměla zaměňovat s jinou barvou. Zaměřte se i na postavení límečku, může obličeji mnoho přidat ale i ubrat. Měl by tedy přesně sedět a pokud možno volte navíc košili se stojáčkem. Ovšem ne každému bude tento druh košile s límečkem slušet, takže rozhodně výběr neponechejte náhodě. Pokud budete vyrážet se smokingem, můžete zainvestovat do košile s límečkem obráceným směrem dolů.

A co pro ženy? Ty by rozhodně měly zapomenout na koktejlky, které si jinak můžete obléknout skoro kamkoliv. Ples je společenská událost, která má svojí tradici a kouzlo a pro tuto příležitost tudíž volíme šaty dlouhé a honosné. Pokud nefandíte dlouhým sukním až na zem, bude stačit sukně i pod kolena. Doma také nechejte šaty bílé, které se hodí spíše na svatbu nebo prodlouženou.

lesklé boty

Boty, botičky

Nesmíme zapomenout ani na obuv, pro pány bude nejvhodnější obuví na společenské plesy lakýrky. Jedná se o boty z černé lakované kůže. Ovšem vždy bychom měli vybírat podle vlastního uvážení, máme si přeci ples užít a ne se trápit v tvrdé kůži, která se za žádnou cenu nedá rozšlápnout.

S obuví pro dámy je o maličko složitější. Boty by měly být na vysokém podpatku, měly by mít uzavřenou špičku, přitom střední část by měla být otevřená. Přemýšlejte i nad tím, že budete chtít v botách i tančit, proto popřemýšlejte o variantě, kdy k šatům barevně sladíte taneční boty.

Previous
Next